Share

Čtvrtá sezóna pražského divadelního souboru 3D company, který hraje v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, se pomalu blíží ke konci. Těsně před koncem však uvedou ještě jednu novinku. Na 28. června se chystá premiéra bizarní německé komedie Případ zborcené páteře.

pripad-zborcene-1

Po minulé premiéře současné vztahové komedie Smích zakázán uvádí soubor 3D company text úspěšné německé autorky Ingrid Lausund (*1965) na velmi aktuální téma. Pětice postav, zaměstnanců velkého šéfa, spolu soupeří v pracovních úspěších a především si navzájem neustále poměřují svůj sociální status. Snaží se o zvýšení kreditu i vlastního sebevědomí na úkor druhých a především bojují sami se sebou o rovnou páteř a možná taky o vlastní duši. Vystoupit z kolotoče chorobných ambicí, přetvářky a workoholismu ale není vůbec snadné. I přes poměrně závažné téma se diváci mohou těšit na bizarní komedii plnou překvapivých gagů, absurdních situací a dějových zvratů.

pripad-zborcene-2

„To přece není možný, aby tohle všechno byl jen špatnej vtip.
Chci zpátky svou páteř a chci, aby ze mě něco bylo. Někdo, kdo zas bude chodit vzpřímeně.“

Česká premiéra hry proběhla v roce 2006 v divadle Disk, kde byla velmi příhodně uváděna v jednom večeru s Čechovovou aktovkou Jubileum pod názvem Jubileum zborcené páteře v režii tehdejších absolventů DAMU Pavla Kheka a Petera Chmely.

První čtená zkouška

První čtená zkouška

V inscenaci Martina Vokouna hraje Natália Drabiščáková, kterou mohli diváci 3D company vidět v inscenacích Nezvěstná a Když se zhasne. Ivanu Korolovou čeká další premiéra po čtyřech letech strávených v první inscenaci souboru – komedii Central Park West, která bude mít 29. 6. derniéru. Pánská sekce, tedy Lukáš Pečenka, Tomáš Kobr a Václav Werner Kraus, spolupracuje s 3D company poprvé, ale diváci je mohou znát z několika pražských divadel.

Premiéru odehrají 28. června 2015 od 19:00 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, první repríza je v plánu na 30. června 2015.

Více informací na Facebooku souboru www.facebook.com/divadlo3dcompany.

Nejnovější příspěvky na webu:

Jsou to jen děti. Ale mohou být i vrahy. Strašlivé lidské osudy.

Jsou to jen děti. Ale mohou být i vrahy. Strašlivé lidské osudy.

3. Prosinec 2019

Je to tak zvláštní pocit. Vždyť jsou to přece jen děti! Díváte se na ně, do jejich na první pohled "nevinných" tváří. Každý den jich spoustu potkáváte. Mohly by vůbec někomu tak strašně ublížit? Dokázaly by rozhodnout o životě a smrti? Nebo se i předem připravit na vraždu? Ano, mrazilo mě, jak už bylo napsáno v jiném příspěvku. Tuto publikaci ani snad není možné číst v poklidu. Stephan Harbort k danému tématu přistoupil zodpovědně. Žádné senzace, prostě holá fakta a stejně vám bere dech. S určitými předpoklady už knížku otvíráte a stejně stránku po stránce jste ostře konfrontováni s realitou. Pak mám

O chlup zdravější Vánoce

O chlup zdravější Vánoce

3. Prosinec 2019

Vánoce jsou čas hodování a setkávání se s blízkými i přáteli. Nechte se inspirovat a obměňte letos svůj tác s cukrovím. Připravte rodině i návštěvám originální, a především zdravější cukroví. Můžete své hosty nechat hádat, z čeho jsou lahodné kuličky i zdánlivé linecké cukroví připraveno. Uvidíte, že budou překvapeni. Celozrnné linecké bez cukru Linecké, je typický druh cukroví, který se v Čechách těší obrovské oblibě. A to až v takové míře, že nechybí na stole téměř žádné domácnosti. Vyzkoušejte letos zdravější variantu. Cukr nahraďte mrkví a klasickou mouku tou celozrnnou. V rámci úspory času použijte již nastrouhanou mrkev z řady Bonduelle Vapeur. Uvidíte, že se po těchto lineckých mrkváncích jen zapráší. Linecké mrkvánky Ingredience: 250 g