Share

Čtvrtá sezóna pražského divadelního souboru 3D company, který hraje v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, se pomalu blíží ke konci. Těsně před koncem však uvedou ještě jednu novinku. Na 28. června se chystá premiéra bizarní německé komedie Případ zborcené páteře.

pripad-zborcene-1

Po minulé premiéře současné vztahové komedie Smích zakázán uvádí soubor 3D company text úspěšné německé autorky Ingrid Lausund (*1965) na velmi aktuální téma. Pětice postav, zaměstnanců velkého šéfa, spolu soupeří v pracovních úspěších a především si navzájem neustále poměřují svůj sociální status. Snaží se o zvýšení kreditu i vlastního sebevědomí na úkor druhých a především bojují sami se sebou o rovnou páteř a možná taky o vlastní duši. Vystoupit z kolotoče chorobných ambicí, přetvářky a workoholismu ale není vůbec snadné. I přes poměrně závažné téma se diváci mohou těšit na bizarní komedii plnou překvapivých gagů, absurdních situací a dějových zvratů.

pripad-zborcene-2

„To přece není možný, aby tohle všechno byl jen špatnej vtip.
Chci zpátky svou páteř a chci, aby ze mě něco bylo. Někdo, kdo zas bude chodit vzpřímeně.“

Česká premiéra hry proběhla v roce 2006 v divadle Disk, kde byla velmi příhodně uváděna v jednom večeru s Čechovovou aktovkou Jubileum pod názvem Jubileum zborcené páteře v režii tehdejších absolventů DAMU Pavla Kheka a Petera Chmely.

První čtená zkouška

První čtená zkouška

V inscenaci Martina Vokouna hraje Natália Drabiščáková, kterou mohli diváci 3D company vidět v inscenacích Nezvěstná a Když se zhasne. Ivanu Korolovou čeká další premiéra po čtyřech letech strávených v první inscenaci souboru – komedii Central Park West, která bude mít 29. 6. derniéru. Pánská sekce, tedy Lukáš Pečenka, Tomáš Kobr a Václav Werner Kraus, spolupracuje s 3D company poprvé, ale diváci je mohou znát z několika pražských divadel.

Premiéru odehrají 28. června 2015 od 19:00 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, první repríza je v plánu na 30. června 2015.

Více informací na Facebooku souboru www.facebook.com/divadlo3dcompany.

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu