Share

Utopená mladá žena, nalezena naprosto suchá na luxusní jachtě. Její sestra a společník zmizeli beze stopy. Uprostřed prázdné místnosti luxusního bytu visí z lustrháku vysoce postavený muž. Dvě zdánlivě nesouvisející vraždy odstartují příběh švédské detektivky Paganiniho smlouva. Novinka z pera autorské dvojice píšící pod jménem Lars Kepler nyní vychází v podobě audioknihy.

Paganiniho_smlouva_3D_OneHotBook

Vyšetřování obou záhadných úmrtí se ujímá ostřílený kriminální komisař Joona Linna. Velmi záhy zjišťuje, že oba mrtví jsou součástí obrovského a velmi rozvětveného zločinu. Joona Linna se zaplétá do osidel obchodu se zbraněmi a střelivem, do smrtícího obchodu posvěceného státem.

Paganiniho smlouva je skvostný thriller plný hrůzných zločinů a nočních můr. Budete přimrazeni koncentrací zla, které eskaluje ke zdrcujícímu závěru. Mnohovrstevný příběh, zalidněný řadou skvěle vykreslených postav, vás donutí bez dechu očekávat další děj.

Audiopodobou, která vyšla v nakladatelství OneHotBook, získala Paganiniho smlouva ještě další rozměr. Interpret audioknihy Pavel Rimský je dokonalým Joonou Linnou a velmi umně se zabydlel i v dalších postavách. Paganiniho smlouva se tak díky Pavlu Rimskému stala audioknihou, kterou nedokážete odložit. Budete jen toužit po rozuzlení zamotaného vyšetřování. A vězte, že do rozvázání posledního uzlíku nebudete tušit, jak příběh dopadne.

Pavel Rimský

Pavel Rimský

Jak je u OneHotBook zvykem, audiokniha je doplněna přiléhavou hudbou. Pro detektivku Larse Keplera vybrali krásnou směs vážné hudby, většinou z dílny samotného génia rychlých houslí.

Hrůzných zločinů přibývá a Joonu Linnu stíhají děsivé noční můry plné zrůdných vrahů. Zatajte dech a vydejte se s ním po stopách zákeřných obchodníků se zbraněmi.

PAGANINIHO SMLOUVA, Lars Kepler
vydalo nakladatelství OneHotBook, v roce 2015
www.onehotbook.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu