Share

Rodiče běžně svým drobečkům před spaním čtou pohádku, nebo jim pouštějí vyprávění na audionahrávkách. Některé děti jsou ale čas od času pohádkou znuděné a touží po nových a nových příbězích. Nakladatelství Grada nyní nabízí všem rodičům dvě knížky k dokonalému, poučnému a veselému zabavení menších dětí i školáků.

OB_Matika_2.indd

Matematické jednohubky na dobrou noc

Matematika je pro spoustu lidí noční můrou a nedovedou si představit, že by luštili slovní úlohu místo pohádky na dobrou noc. Knížka Zábavná matematika pod polštář autorky Laury Overdeck s ilustracemi Jima Paillota tuto nechuť ale rozhodně rozptýlí. Útlá knížka je naplněna veselými slovními úlohami na rozličná témata, každodenní, netradiční i zhola neuvěřitelná. Jestlipak by děti bavilo počítat, kolik vajíček maminka potřebuje na jednu či dvě porce palačinek? Autorka si na vlastních dětech vyzkoušela, že její zábavné slovní početní příklady si zamilují.

banner_matemtika_1

Knížka je rozdělena na pět tematických celků a každé slovní úloze předchází krátký příběh, jímž rodiče zaujmou dítě, se kterým si před spaním počítají. Zábavná matematika je určená pro všechny počtáře, od úplných předškoláků po malé školáky, tři úrovně složitosti příkladu ke každému příběhu. Rodiče ani děti se nemusejí děsit, slovní úlohy jsou opravdu jednohubkami, jež společně vyřeší za chvilku.

Versovane_kresbicky

Jeden obrázek denně

Počítání vaše ratolesti opravdu neláká, ale přesto chtějí jinou zábavu před usnutím, než pořád dokola Červenou Karkulku a Perníkovou chaloupku? Vezměte tužku, pastelky a naučte je před spaním kreslit jednoduché obrázky a k tomu hravou básničku. Knížka Veršované kresbičky pro kluky a holčičky autorky Romany Vostré, a kouzelnými ilustracemi Miroslava Vostrého, přináší na tři desítky roztomilých a jednoduchým obrázků, které rozhodně potěší každé předškolní i školní robě.

banner_versovane_kresbickyZvířátka, dopravní prostředky i nebeská tělesa se děti naučí v několika tazích a budou je mít jistě hotové, než jim maminka nebo tatínek dočtou drobnou veršovánku. Jeden obrázek každý večer a brzy budou mít malí školáci doma celou vlastní zvěřinec.

Pohádka? Už dávno nemusí být tím jediným, čím potěšit děcko v postýlce. Překvapte svou drobotinu kreslením nebo počítáním a budete se divit, jak snadno si zvyknou i na jinou kratochvíli před usnutím.

Vydalo nakladatelství Grada, v roce 2015
www.grada.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Strakaté pohádky ze šuplíku

Strakaté pohádky ze šuplíku

15. Listopad 2017

Vodníci, princezny, ale i strašidla a chytrá zvířátka jsou hrdiny pohádek Františka Nepila. Díky veselé knížce Strakaté pohádky můžete poznat na dvě desítky nových.   Strakaté pohádky pocházejí z pozůstalosti Františka Nepila. Většina z dvanácti pohádek patří k souboru, jenž sestavil ještě sám autor. Zdena Nepilová a Ivana Hutařová přidaly k osmi původním ještě čtyři, které vznikly ve zhruba stejné době a vyšly v dětských časopisech. František Nepil uměl kouzlit se slovy, hrál si s jazykem, miloval naši krásnou řeč a dobře vyprávěné příběhy. Z jeho fejetonů dodnes dýchá pohoda, klid a jemný humor. Stejné spisovatelské umění se skrývá i v autorových pohádkách. Seznamte se s pejskem, který se naučil od koček lhát

Veselý zvěřinec do kapsy

Veselý zvěřinec do kapsy

14. Listopad 2017

Žirafy, sloni, psi, hadi, opice. Tihle všichni a ještě mnozí další defilují v knize Kapesní zvěřinec. Útlá, drobná knížka se může stát velkým a vtipným dárkem.   Kapesní zvěřinec je přehlídkou nejrůznějších zvířat světa, divokých i zdomácnělých, vystupujících v něžných, humorných básničkách. Knížka, vycházející v nakladatelství Šulc – Švarc, se může stát ideálním dárkem pro sběratele knih Jiřího Žáčka, milou pozorností, kteří si rádi počtou v dobré poezii, ale i pro ty, jimž se prozatím básničky vyhnuly. Možná se lehké Žáčkovy rýmy stanou jejich novou láskou. Jiří Žáček je autorem svěžích a hravých básniček, dětských říkadel a apokryfů, něžných sonetů i písňových textů. Již dávno se zapsal