Share

Rodiče běžně svým drobečkům před spaním čtou pohádku, nebo jim pouštějí vyprávění na audionahrávkách. Některé děti jsou ale čas od času pohádkou znuděné a touží po nových a nových příbězích. Nakladatelství Grada nyní nabízí všem rodičům dvě knížky k dokonalému, poučnému a veselému zabavení menších dětí i školáků.

OB_Matika_2.indd

Matematické jednohubky na dobrou noc

Matematika je pro spoustu lidí noční můrou a nedovedou si představit, že by luštili slovní úlohu místo pohádky na dobrou noc. Knížka Zábavná matematika pod polštář autorky Laury Overdeck s ilustracemi Jima Paillota tuto nechuť ale rozhodně rozptýlí. Útlá knížka je naplněna veselými slovními úlohami na rozličná témata, každodenní, netradiční i zhola neuvěřitelná. Jestlipak by děti bavilo počítat, kolik vajíček maminka potřebuje na jednu či dvě porce palačinek? Autorka si na vlastních dětech vyzkoušela, že její zábavné slovní početní příklady si zamilují.

banner_matemtika_1

Knížka je rozdělena na pět tematických celků a každé slovní úloze předchází krátký příběh, jímž rodiče zaujmou dítě, se kterým si před spaním počítají. Zábavná matematika je určená pro všechny počtáře, od úplných předškoláků po malé školáky, tři úrovně složitosti příkladu ke každému příběhu. Rodiče ani děti se nemusejí děsit, slovní úlohy jsou opravdu jednohubkami, jež společně vyřeší za chvilku.

Versovane_kresbicky

Jeden obrázek denně

Počítání vaše ratolesti opravdu neláká, ale přesto chtějí jinou zábavu před usnutím, než pořád dokola Červenou Karkulku a Perníkovou chaloupku? Vezměte tužku, pastelky a naučte je před spaním kreslit jednoduché obrázky a k tomu hravou básničku. Knížka Veršované kresbičky pro kluky a holčičky autorky Romany Vostré, a kouzelnými ilustracemi Miroslava Vostrého, přináší na tři desítky roztomilých a jednoduchým obrázků, které rozhodně potěší každé předškolní i školní robě.

banner_versovane_kresbickyZvířátka, dopravní prostředky i nebeská tělesa se děti naučí v několika tazích a budou je mít jistě hotové, než jim maminka nebo tatínek dočtou drobnou veršovánku. Jeden obrázek každý večer a brzy budou mít malí školáci doma celou vlastní zvěřinec.

Pohádka? Už dávno nemusí být tím jediným, čím potěšit děcko v postýlce. Překvapte svou drobotinu kreslením nebo počítáním a budete se divit, jak snadno si zvyknou i na jinou kratochvíli před usnutím.

Vydalo nakladatelství Grada, v roce 2015
www.grada.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu