Share

Objevujte město, v němž žijete, nebo místa, kam zavítáte. Kreslete lidi, věci i místa v pohybu. Nemusíte pořád hledět na svět hledáčkem fotoaparátu, zachyťte si vzpomínky skicováním. Nová knížka Skicujeme v ulicích, ilustrátora a novináře Thomase Thorspeckena, vás naučí tomuto krásnému umění i zábavě.

Kniha, která se stane vaším průvodce světem skicování.

Kniha, která se stane vaším průvodce světem skicování.

Kniha Skicujeme v ulicích je kompletním průvodcem technikami skicování. Ukáže, jak kreslit vše, co děje kolem. S pomocí autora Thomase Thorspeckena se naučíte najít a vytvořit nejlepší kompozici, jak zvolit barvy, sílu čáry, kde hledat přirozené a nejvhodnější barvy.

V knize najdete vše podstatné, které byste měli o technikách skicování vědět. Zjistíte, že bude potřeba naučit se i rychlosti, abyste mohli zachytit rovněž lidi, auta, kola a vůbec dění v pohybu. Nakreslit si třeba obrázek z divadelního představení nebo koncertu, kde se nesmí fotografovat, to je přeci ideální vzpomínka na krásné chvíle.

Autor představuje techniky a návody na črtech ilustrátorů, designérů a grafiků a učí tak své čtenáře, jak se dívat na své město či prostě okolí jinak, nově. Rozhodně nechce kreslit statické obrázky pustých krajinek nebo mísy s ovocem, jeho inspirací je právě pulzující město, chce zachytit jeho život, zadržet prst, nebo lépe řečeno tužku, na tepu ulice.

Thomas Thorspecken studoval animaci a ilustraci na School of Visual Arts v New Yorku a deset let pracoval pro Walt Disney Feature Animation. Jako novinář a ilustrátor pracuje na Floridě, ale skicuje po celém světě. V roce 2009 založil blog a webovou stránku Analog Artist Digital World, kam denně přidává jednu skicu z cest i každodenního života. Svým čtenářům tak pomáhá objevovat svět kolem a dokazuje, že skicování je rozhodně živým uměním.

Skicák a tužky do ruky a hurá do ulic, skicování si zamilujete!

SKICUJEME V ULICÍCH, Thomas Thorspecken
Vydala Grada, v roce 2015
www.grada.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu