Spread the love

Zasmušilý policejní komisař Kurt Wallander se pouští do svého dalšího případu a ani tentokrát to nebude mít vůbec snadné. Švédský spisovatel Henning Mankell stvořil napínavou sérii, kterou čtenáři milují. Po thrilleru Psi z Rigy mají čtenáři nyní možnost vychutnat si také další Mankellovu knihu Bílá lvice v podobě audioknihy.

Bila_lvice_3D_OneHotBook

V poklidném jižním Švédsku zmizí Louisa Akerblomová, úspěšná realitní makléřka, matka dvou dětí, manželka a dokonalá členka metodistické církve. Nikdo není schopen vysvětlit, proč nebo kam vlastně zmizela. Komisař Kurt Wallander, který je se svým týmem povolán k vyšetřování, od samého začátku tuší, že došlo na nejhorší a Louisa byla zavražděna.

Píší se 90. léta dvacátého století a v Jihoafrické republice zahájil prezident de Klerk spolu s Nelsonem Mandelou boj proti apartheidu a dlouhou cestu ke svobodě. Proti jejich snažení však stojí nebezpečné síly, které se neštítí využít všech zákonných i nezákonných prostředků, aby vše překazili. Jak souvisí Jihoafrická republika se zmizelou realitní makléřkou? Za cenu ohrožení vlastního života rozplétá neohrožený Wallander zamotané nitě vyšetřování. Proti vlastní vůli se zaplétá do supertajného spiknutí, které může vést k zoufalství i celosvětové zkáze. Musí zabránit zločinu, jenž by mohl změnit běh dějin.

Jiří Vyorálek - interpret audioknihy Bílá lvice

Jiří Vyorálek – interpret audioknihy Bílá lvice

Kriminální série spisovatele Henninga Mankella s hlavním hrdinou komisařem Kurtem Wallanderem se už dávno stala bestsellerem a každý nový díl jedním z očekávaných titulů. Mankellových příznivců stále přibývá. Bílá lvice opět dokonale zmrazí každého čtenáře a donutí ho číst a číst, než se napínavé vyšetřování dobere konce. Naštěstí se nyní díky nakladatelství OneHotBook mohou čtenáři do příběhu Louise Akerblomové a tajemných vrahů z Jihoafrické republiky také zaposlouchat.

Interpretem knihy Bílá lvice se stal herec Jiří Vyorálek, člen souboru pražského Divadla Na Zábradlí. Vyorálkův hlas je zastřený a přesně tak tajemný a zasmušilý, jak si čtenář u komisaře Wallandera představuje. Svým přednesem dokonale přišpendlí posluchačovu pozornost. A i když se může zdát jeho interpretace chvilkami trochu monotónní, skvěle tak koresponduje s chladným a napětím sršícím příběhem. Naléhavou atmosféru báječně dotváří, jak je již u audioknih z OneHotBook zvykem, také hudební doprovod. U Bílé lvice velmi umně zvolili orchestrální skladby a také tradiční africké kousky, díky nimž se posluchač přímo propadne do dusné Jihoafrické republiky.

Louisa Akerblomová vyráží na obhlídku domu, z níž se již nikdy nevrátí, a po jejích stopách se můžete vydat i vy. Pomozte Wallanderovi objasnit nový zločin.

Než se pustíte do vyšetřování, navnaďte se UKÁZKOU.

BÍLÁ LVICE, Henning Mankell
vydalo nakladatelství OneHotBook, v roce 2015
www.onehotbook.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]