Share

Už jste s námi zavítali do divadelních kaváren a zastavili se v pasáži u Nováků. Dnes pokračujeme v našem seriálu o zajímavých pražských kavárnách přímo v srdci Prahy, tam, kde tradice stále ještě přežila. Chuť a vůně starých dobrých časů… Místo, jehož název všichni znají… Máte rádi takové podniky? A navíc podniky, kde víte, co můžete čekat? Pokud ano, pojďte s námi k Myšákovi…

Od dob, kdy František Myšák nabízel svým zákazníkům vyhlášené dorty a zákusky, uplynulo již mnoho let. Ale to kouzelné místo, kterému nikdo neřekne jinak než „u Myšáka“, je stále tady a vy se tam můžete jít nadýchat krásného prostředí, omamných vůní domácích zmrzlinových pohárů a dortů a taky spousty tradice. Při pohledu na fotografii zakladatele firmy, Františka Myšáka, s dortem v ruce jako by se zastavil čas.

Cukrář František Myšák svou firmu založil již v roce 1904, od roku 1911 sídlila cukrárna v domě, kde sídlí i dnes. Dům, ve kterém se cukrárna a kavárna nachází, přestavěl z původního novorenesančního vzhledu do dnešní podoby architekt Josef Čapek. Se svou fasádou z červených cihel je budova překrásným příspěvkem k fenoménu pražské kubistické architektury.

Pro výrobu cukrář používal vždy jen a pouze ty nejkvalitnější suroviny, a proto byly jeho dorty a zákusky oblíbené mezi Pražany, ale také osobnostmi politického, kulturního a sportovního života. Pod jeho rukama se zrodil i dort k 80. narozeninám pro prezidenta T. G. Masaryka. A v této tradici současní kavárníci pokračují a na přípravě dle původních receptur spolupracují s nejlepšími cukráři.

Stejně tak si můžete být jisti, že tradice přetrvala v přípravě kávy. U Myšáka všem milovníkům vynikající kávy nabízeli a nabízejí vlastní kávovou směs „espresso Myšák“. Tato je míchána výhradně z kávy arabica z různých oblastí. Pražení jednotlivých druhů kávy a míchání probíhá pravidelně v prostorách cukrárny pod dohledem zkušených baristů. Směs má charakteristickou kakaovo-oříškovou vůní s pomerančovým nádechem a jistě i vás dostane svou originální chutí.

Mimo této speciality u Myšáka najdete i další výborné kávy, čaje, čokoládu a vůbec různé nápoje. Rovněž dorty a zákusky, které jsou připravovány s láskou a úctou k odkazu pana Františka.

A ti, kterým jejich babičky nebo maminky vyprávěly o báječném a kouzelném karamelovém poháru, nemusejí smutnit. Vyhlášená a proslavená dobrota je v nabídce cukrárny stále.

Historicky cenná budova, reprezentativní interiéry a vůně starých časů, kdy u Myšáka mlsali všichni, kteří něco znamenali i ti, kteří chtěli jen zažít pocit stát se výjimečným. Když jste měli štěstí, mohli jsme na dortíku potkat třeba i Oldřicha Nového, Emu Destinovou či Růženu Naskovou…

Nechte se unést zpátky do těch dob, kdy pravá šlehačka a čerstvé ovoce bývali v cukrárně obvyklými artikly a navštivte jedinečný podnik, kde tradice žije a obejme vás stejně jako příjemné prostředí, posezení, klid a pohoda.

 

U MYŠÁKA, kavárna a cukrárna v galerii Myšák
Vodičkova 31, Praha 1
po – pá: 9-21 hod.
so – ne: 10-21 hod.
www.mujmysak.cz

 

 

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu