Share

 

 

Přemýšlíte jakým způsobem se dostat z finančních problémů? Tyto karty jsou něco jako duchovní finanční poradce a prohlížela jsem si je trochu nedůvěřivě. Přece jen… ale autoři by mohli svému řemeslu opravdu rozumět. Autory jsou totiž Esther a Jerry Hicksovi, kteří mají na svědomí mnoho dnes už kultovních duchovních knih (Požádej a je ti dáno, Moc a síla přesného záměru, Úžasná síla emocí, Zákon přitažlivosti). Jsou žádanými autory, řečníky, iniciátory workshopů na toto téma a jejich pronikání do zákona věčnosti, inspirativního pozitivního myšlení, je populární po celém světě. Jejich knihy patří k nejprodávanějším v jejich domovském nakladatelství Hay House v USA. Tam začínali, dnes již tento manželský pár má vlastní nakladatelství. Toto nakladatelství vlastní neméně známá autorka Louise L. Hay, známá hlavně knihou Miluj svůj život a průkopnice duchovních příčin nemocí.  Ale tady, u Peníze a zákon přitažlivosti, jsme u tématu jen zdánlivě plně materialistického.

Ony ty peníze – ať k nim přistupujeme jakkoliv, jsou v životě potřeba. Máme k nim trochu pokřivený vztah a popravdě mi úvodní slova autorů nepřišla příliš přívětivá. Ať prý chci nebo nechci, peníze s sebou nesou svobodu a jistý pocit štěstí. No dobrá, je to tedy pravda, uznávám, že alespoň v základních směrech ti, kteří nemusí bojovat o holé přežití, mají poněkud snazší život.

Takže co s tím?

V dlani mám 60 karet, které oplývají poněkud divokým  uměleckým ztvárněním. Nehřejí mě, nechladí, nejsou příjemné, ale ani nepříjemné. Pojala jsem je tedy jen jako čistý informační tok. Což lze velmi pohodlně, protože neobsahují žádnou  příručku, ve které se musí složitě hledat, ale karty mají na druhé straně rovnou celý popisek ke svému významu.

A tak se v případě výkladu před vámi rozkládá hotový návod k použití. Máte tu radu přímo před sebou a z první ruky. Jako když si každý den poskládáte  novou knihu šitou přesně na míru své situaci v hmotném světě. Autoři navíc v předmluvě ke kartám doporučují každodenní kontakt s těmito kartami, každodenní výklad a posezení nad nimi, díky tomu se začne měnit naše vibrační nastavení  a do života si vtáhneme účinná řešení naší případně nehostinné finanční situace.

To minimálně stojí za pokus, protože nám to dává naději, že bude lépe.

A s nadějí se lépe zlepšuje život jako takový. To je také jedna z myšlenek, které v kartách najdete horem dolem. Budeme-li se rýpat v tom zlém a špatném, bude se to na nás vršit. Však také lidová moudrost zná několik pořekadel o tomto femonému, že jak to dobré, tak to špatné se vrší na jednu hromadu. Asi na tom něco bude. I jako skeptik to musím uznat. A tak zkusíme malý pokus.

Příklad:

Vezměte si, že jste v situaci, kdy nad něčím přemýšlíte, váháte mezi dvojí prací nebo o tom, zda vzít práci, o které si nejste tak dvakrát jisti, jestli ji chcete nebo jestli ji zvládnete vy nebo vaše okolí… no však to znáte. A tak sáhnete do balíčku Peníze a zákon přitažlivosti a ze šedesáti přítomných karet vytáhnete tuto:

„Není nic důležitějšího než se cítit dobře.“

Kdykoliv se cítíte hůře než dobře, zastavte se a řekněte si: „Není nic důležitějšího než cítit se dobře – chci teď najít důvod pro to cítit se dobře.“ A brzy naleznete lepší myšlenku, díky níž  se již budete cítit lépe.

Vždy, když vás zaplaví negativní emoce, budete se nacházet ve stavu, v němž budete odpuzovat něco, co chcete – a tento odpor si u vás vybere daň. Bude mít vliv na vaše fyzické tělo  a na mnoho nádherných věcí, které byste mohli zažít.“

Podle této karty je tedy ukazatelem naše vlastní pohoda. Chci tu práci opravdu dělat, přinese mi potěšení a radost? Budu v pohodě a uspokojená díky ní a tedy i díky mé dobré náladě bude pozitivně naladěno i mé okolí, mé děti a rodina? Jestli ano, tak není o čem váhat, to dobré cítíme jen srdcem a pokud si dobře vzpomínám, tento balíček karet mi také přinesl poučení, že co je děláno srdcem, to vydělá i peníze. Nejsem si tak moc jistá, zda-li to platí i u  nás, v naší republice, ale pokusím se věřit. Vždyť tak by to mělo být a pokud se o to nebudeme zasazovat a neustále v to věřit, nestane se to skutečností.

Jsou to pro mne určitě zajímavé karty, které se mohou stát výborným společníkem a průvodcem večerů, ve kterých si marně lámeme hlavu a přestáváme věřit v lepší zítřky.  Našimi myšlenkami měníme realitu, říká zákon přitažlivosti.

Jestli to tak opravdu je, zjistíme až na vlastní kůži – a věřte mi, je to opravdu dřina! Udržet tuhle morálku ve své mysli a srdci a nepropadat depresi a panice.

Karty vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com 2014

 Renata Petříčková

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]