Share

Šestnáct napínavých povídek, šestnáct malých krimi příběhů. Česká spisovatelka, a svého času velká žena časopiseckého světa, Eva Houserová nás ve své nové knize Vidíš-li vosu, nehýbej se! zve do světa žen, jež se nevyplatí dráždit, jako vosu v titulu.

Ženy už dávno nejsou tak něžnými a zranitelnými květinkami, jak se o nich občas tvrdí. Některé se bez mrknutí oka dokážou prát o svůj osud, dokonce se stanou i vražedkyněmi, když na to přijde. Eva Houserová přináší čtenářům šestnáct nezávislých krimipovídek plných krvelačných hrdinek, které nejdou pro vraždu daleko.

Vidíš-li vosu, nehýbej se! se rozhodně může stát báječným čtením k víkendové pohodě. Většinou budou asi s hrdinkami cítit spíše dámy, ale, milé čtenářky, nebojte se u kávy půjčit knížku i panu manželovi. Jistě ho potěší. Ale pozor, možná vám ji nebude chtít vrátit.

Sestra, která nenávidí svou sestru a nakonec se jí to krutě nevyplatí, profesní nevraživost mezi umělkyněmi, manželka hodlající se ubránit brutálnímu muži. Tyto a ještě mnohé příběhy najdete ve sbírce krimipovídek Evy Houserové.

Otevřete svou mysl a vpusťte do ní drobné povídky, kde se na několika stranách odehrají velké osudy. Obyčejné ženy a neobyčejné příběhy, to jsou největší devizi novinky z nakladatelství JaS. Vřele radím sednout si do pohodlného křesla, nechat si uvařit hrnek horké, kouřící kávy a ponořit se cele do autorčina vyprávění. Jen před usednutím nezapomeňte pozavírat okna a marmeládu na lince… Vosy totiž nečekají a mohly by vás ohrozit jako hrdinku z titulní povídky.

VIDÍŠ-LI VOSU, NEHÝBEJ SE!, Eva Houserová
vydalo nakl. JaS, v roce 2014
www.jasknihy.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]