Share

Do překrásných prostor Letního refektáře Strahovského kláštera přilákal posluchače již v pondělí 20. října úvodní koncert podzimní řady 14. cyklu Barokních podvečerů. Program koncertu, věnovaný tvorbě zejména německých barokních autorů, stavěl na motivu cesty, vzájemných vlivů a kontaktů, jejichž společným jmenovatelem je ve své době proslulý orchestr u saského dvora v Drážďanech.

Ve virtuózních sólových koncertech a orchestrálních skladbách Georga Philippa Telemanna, Johanna Georga Pisendela, ale také například Antonia Vivaldiho, se blýskli členové rezidenčního souboru Collegium Marianum v čele s uměleckou vedoucí flétnistkou Janou Semerádovou a houslistkou Lenkou Torgersen.

Jana Semerádová (Foto: Petra Hajská)

Barokní podvečery pořádané souborem Collegium Marianum v autentických prostorách historické Prahy chtějí přiblížit bohatý hudební život v 17. a 18. století. Kromě Strahovského kláštera, do jehož Letního refektáře zavítá koncertní cyklus poprvé, se koncerty podzimní řady konají v Refektáři kláštera dominikánů a v Divadle Rokoko.

Ke spolupráci na druhém koncertě 25. listopadu přizvalo Collegium Marianum také vokální těleso Cappella Mariana. Společně přednesou koncert s hudbou italských renesančních autorů. Na 28. prosince si Collegium Marianum spolu s loutkohereckou divadelní společností Buchty a loutky připravilo představení originální „pastýřské hry“ se zpěvy a loutkami a s vánoční tématikou.

Více informací na www.baroknipodvecery.cz.

BAROKNÍ PODVEČERY, pořadatel Collegium Marianum – Týnská škola

 

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu