Share

Homer Simpson je nejprůměrnější průměrňák a téměř prototyp mouly z amerického Středozápadu. Homer je ale také otec od rodiny, milující manžel, milovník piva a zapřísáhlý uctívač televize. Teď si řeknete, proč nám to říká, kdo by neznal světoznámého Homera Simpsona? Možná se budete divit, ale ještě se dá najít jistě i něco, co jste možná nevěděli.

Nakladatelství Jota přichází s novinkou pro malé i velké milovníky slavné žluté rodinky. Homerova kniha je shrnutím všech známých i méně známých faktů o hlavě (no, to možná přeháníme) rodiny Simpsonových.

Útlá knížečka nabízí celistvý pohled na všechny lásky Homera Simpsona, jeho přátele i nepřátele, oblíbená i nenáviděná jídla. Můžete hledat vtipné popisky k obyčejným i neobyčejným věcem v Homerově domě, ledničce i na pracovišti. Kniha je sepsaná s humorem a nadhledem, jež je vlastní i scénáristům seriálu, doplněná již tradičními ilustracemi.

Pravověrní sledovači a znalci všech dílů již více než kultovního seriálu sice asi nic objevného ani nového v knize nenajdou, ale stejně se Homerova kniha může stát hezkým sběratelským artefaktem nebo třeba dárkem pro Simpsonovic hltače.

Takže, ponořte se do tajů života Homera Simpsona a zjistěte, co pro vás Matt Groening a jeho tým připravili. Možná objevíte, že neznáte úplně celý typický Homerův den, nebo nevíte, co znamená písmeno „J“ v Homerově jméně. To a nejen to vám Homerova kniha prozradí.

HOMEROVA KNIHA
vydalo nakl. Jota, v roce 2014
www.jota.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu