Share

Ke zdravému a spokojenému životu stačí uklidit si skříň. To tvrdí stará pravda. Neříkám, jestli je tohle rčení správné, ale rozhodně se v uspořádaném šatníku mnohem lépe hledá. Ruku na srdce, kolik máte doma svršků, které pamatují málem ještě vaši babičku? Kolikrát jste za poslední rok oblékly tu sukni schovanou od střední školy? Dokážete pravidelně protřídit a osvěžit svůj šatník? Bojíte se otevřít skříň, že se na vás zpřeházené věci nekontrolovaně vyvalí?

Pokud se u výše uvedených otázek rdíte a nenápadně koukáte do země, je právě vám určena novinka z nakladatelství Grada Detox šatníku aneb Najděte svůj styl. Známá česká vizážistka a stylistka Petra Šestáková předkládá v několika jednoduchých krocích návod, jak si provětrat šatník.

Naučíte se třídit šaty bez lítosti, vyhazovat nepotřebné kusy, aby uvolnily místo nových, neokoukaných. Také zjistíte, že je velmi osvěžující vyhodit celou skříň a dokonale ji přerovnat. Autorka rovněž nabízí různé možnosti skládání a věšení svršků, které vám uvolní místo v šatníku.

Možná při pročítání svěže a vtipně sepsaných rad opravdu najdete nový styl v oblékání. A pokud ne, nezoufejte. Minimálně se naučíte skvěle si uklidit a to také není k zahození.

 

DETOX ŠATNÍKU ANEB NAJDĚTE SVŮJ STYL, Petra Šestáková
vydalo nakl. Grada, v roce 2014
www.grada.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu