Share

 

7. ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem chystá unikátní přímý přenos divadelního představení Tři mušketýři do kin v celé České republice. Komedii s Janem Přeučilem v roli kardinála Richelieu, či Kristýnou Leichtovou jako Mylady zhlédnou v sobotu 19. července diváci na plzeňském náměstí Republiky a zároveň s nimi díky přímému přenosu i diváci ve Zlíně, Děčíně, Praze a dalších místech.

Divadelní léto pod plzeňským nebem vzniklo v roce 2008 a už od prvního ročníku má zcela jedinečnou podobu – každý rok vzniká originální inscenace zasazená do kulis historického centra Plzně. Vedle plzeňských profesionálních herců se tradičně představují i známé tváře z pražských divadel. Festival vždy uvádí novinku, letos Lháře s Romanem Zachem v hlavní roli, a reprízy loňské inscenace, kterou jsou tentokrát Tři mušketýři. Divadelní léto patří od svého počátku k nejúspěšnějším kulturním akcím v regionu a představení bývají beznadějně vyprodaná.

„Již od počátku jsme dostávali nabídky na klasické divadelní zájezdy. Jejich realizace se ovšem ukázala být technicky, časově a finančně náročná, navíc se značnými uměleckými ústupky. S rozšířením technologií internetu a videa a s příchodem fenoménu přímého přenosu se objevil nový způsob, jak našim potencionálním divákům jedinečný zážitek letní divadelní inscenace zprostředkovat,“ říká k myšlence přímého přenosu jeden ze zakladatelů Divadelního léta, herec a režisér Vilém Dubnička.

Divadelní komedie Tři mušketýři na motivy Alexandra Dumase se odehrává na náměstí Republiky, kulisou je katedrála sv. Bartoloměje. V hlavní roli se jako D´Artagnan představí Petr Konáš. Nerozlučné tři mušketýry hrají Viktor Limr, Jan Teplý a Radek Valenta. Na jevišti se nejen hraje, ale i zpívá a tančí.

 

V Plzni bude inscenace snímána televizním štábem za využití pěti kamer. Záznam je v přenosovém vozu online stříhán a pomocí přípojného bodu vybudovaného na plzeňském náměstí a dozorované linky dále distribuován.

Zatím jsou potvrzené přenosy do Prahy, Děčína, Rýmařova, Dvora Králové n/L, Horšovského Týna a Zlína. Jejich počet ale není konečný, protože se stále přidávají další kinosály či letní kina. Přenos se uskuteční díky podpoře společnosti Plzeň 2015.

„Velmi nás těší, že Tři mušketýry uvidí mimo jiné i návštěvníci Velkého kina ve Zlíně, které se řadí k největším v republice, nebo třeba diváci v pražském Divadle Ponec,“ říká Vilém Dubnička.

Divadelní léto pod plzeňským nebem – 7. ročník

Novinkou letošního ročníku je komedie C. Goldoniho Lhář s Romanem Zachem v hlavní roli. Režie se ujme umělecký šéf Západočeského divadla v Chebu Zdeněk Bartoš. Premiéra se odehraje v neděli 29. června 2014 na scéně, která vyroste na náměstí Republiky.

Po deseti reprízách Lháře se 14. července na náměstí Republiky vrátí na sedm večerů vloni beznadějně vyprodaní Tři mušketýři v režii Viléma Dubničky.

Ještě před premiérou nové inscenace Lhář připravilo Divadelní léto lahůdku pro příznivce moderního tance. Přímo na plzeňském náměstí Republiky představí ve čtvrtek 19. června inscenaci Korekce souboru VerTeDance, která byla na České taneční platformě vyhlášena Taneční inscenací roku 2014. Představení Korekce se v Plzni uskuteční díky spolupráci s festivalem Tanec Praha, Divadlem Ponec a Yvonou Kreuzmannovou.

Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem pořádá PaNaMo, z.s., spolupořadatelem je Statutární město Plzeň a koproducentem Divadlo Alfa. Divadelní léto pod Plzeňským nebem podporuje společnost Plzeň 2015.

Prodej vstupenek

Vstupenky na Divadelní léto pod plzeňským nebem jsou k dostání na všech prodejních místech systému Plzeňská vstupenka.

Program Divadelního léta pod plzeňským nebem (nám. Republiky Plzeň)

VerTeDance: Korekce

19. 6.

C. Goldoni: Lhář

premiéra: 29. 6.

reprízy: 30. 6., 1. – 3. 7., 6. – 11. 7.

A.Dumas st.: Tři mušketýři

reprízy: 14. 7. – 20. 7.

Přímý přenos do kin v ČR

sobota 19. 7 od 20:15

Víc informací najdete na www.divadelnileto.cz

TZ

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu