Share

 

Již devatenáctému ročníku mezinárodní soutěže „Malujeme po síti“ pod hlavičkou Českého rozhlasu otevře své brány Musaion – Národopisná expozice Národního muzea v Letohrádku Kinských. Již tento čtvrtek 12. června 2014 se k slavnostnímu vyhlášení připojí i nakladatelství Svojtka & Co., které věnovalo knihy pro vítěze, ale také zde udělí speciální cenu nakladatelství Svojtka & Co.

Tento čtvrtek 12. června ve 12 hodin přivítá Musaion první návštěvníky, kteří se budou chtít zúčastnit dekorování vítězů soutěže „Malujeme po síti“. Akce probíhá pod záštitou Českého rozhlasu, respektive Rádia Junior, které obdrželo tři a půl tisíce prací z celého světa do kategorií malba/kresba, počítačová animace, počítačová grafika a rukodělná práce. Přímo v místě vyhlášení s bohatým doprovodným programem bude v 15 hodin zahájena vernisáž výstavy děl, která se dostala do užšího výběru. Akcí bude provázet šéfredaktorka Rádia Junior Zora Jandová.

Letošním tématem tradiční soutěže pro děti a mládež od 5 do 15 let vyhlašované Českým rozhlasem je ochrana planety Země a životního prostředí. Díla zasílají autoři nejen z České republiky a Slovenska, ale i Itálie, Německa, Polska, Rakouska, Maďarska, Finska, USA, Indie, Indonésie a některých zemí Afriky.

České nakladatelství Svojtka & Co., které věnovalo několik knih ze své produkce jako ceny pro vítěze a udělí svým jménem i speciální cenu, bude mít v areálu instalovaný stánek s workshopy a soutěžemi pro děti.  „Jsme rádi, že se vyhlášení vítězů soutěže „Malujeme po síti“ můžeme účastnit. Jedná se o kreativní a velice zajímavou akci s dlouholetou tradicí. Vzhledem k tomu, že se sami snažíme děti zaujmout a rozvíjet jejich fantazii našimi publikacemi, jedná se pro nás o logickou podobu spolupráce s Rádiem Junior,“ shrnuje Mirka Svojtková, spolumajitelka nakladatelství.

Nejedná se však o jedinou formu spolupráce s Rádiem Junior. Nakladatelství Svojtka & Co. fungující již od roku 1990 se rozhodlo některé ze svých publikací převést do audio verze a následně je bezplatně poskytnout Rádiu Junior pro internetový poslech a pro případné zařazení do vysílání plánované na červen tohoto roku.

TZ

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu