Share

Domácí džem… vůně čerstvých jahod, višní, malin, nebo čeho je vám libo. Čerstvý chléb namazaný džemem. Palačinky s džemem, lívance s džemem. To všechno se vám může vybavit jako vzpomínka na babiččinu kuchyni, nebo třeba prázdniny u babičky na vsi. Nyní již ale nemusíte jen vzpomínat, protože jsou tu Kulíškovy dobroty.

Originální balení dokresluje výborný obsah.

Možná si říkáte, proč by někdo dělat recenzi na ovocné džemy a sirupy? Tak já vám to povím. Když jsem se poprvé dozvěděla o Kulíškových dobrotách, byla jsem taky skeptická…no co, další výrobce, který se holedbá, že to dělá nejlépe a nejkvalitněji. Jenže, pak jsem poprvé zabodla lžičku do hustého a opravdu poctivého džemu, a okamžitě se zamilovala.

Kulíškovy dobroty vznikly jako nápad maminky a dcery, které už nechtěly koukat, jak se jejich malý kulíšek krmí prefabrikovanými výrobky, a začaly vyrábět domácí zavařeniny a také lahodné sirupy. Časem se jejich umění rozkřiklo natolik, že se pustily do zavařování na prodej. Takže nyní si můžete i vy namazat na palačinku svěží džem, třeba s příchutí kiwi, nebo tradičními jahodami, malinami či pomerančem se zázvorem. Výběr máte u Kulíškových dobrot prostě široký a dámy neustále zkoušejí nové kombinace a zajímavé chutě, aby své zákazníky potěšily.

Palačinky se skořicovým sirupem

Nechte se pozvat k vůním a chutím, jež vám sladce připomenou dovednosti z dob našich babiček. Nyní se totiž poctivé zavařeniny opět vrací do módy a hlavně na trh, takže i vy si můžete udělat báječnou a lahodnou nedělní snídani.

KULÍŠKOVY DOBROTY, domácí džemy a sirupy

www.kuliskovydobroty.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

První, kdo mě požádal o eutanázii, byl katolický kněz

První, kdo mě požádal o eutanázii, byl katolický kněz

12. Listopad 2019

Jak se slučuje katolická víra, práce pro Centrum pro prevenci sebevražd a provádění eutanázie? Belgický lékař Yves de Locht vnímá všechny jako projev úcty k životu. Zatímco v Česku a dalších státech Evropy se na toto téma vedou více či méně ohnivé diskuze, v Belgii byla eutanázie legalizována v roce 2002 (eutanázie dětí od roku 2014). Doktor Yves de Locht byl poprvé požádán, aby „něco udělal“ manželkou pacienta, kterému rakovina prostaty metastázovala do páteře a žádné léky proti bolesti již nezabíraly. Jenže se psala devadesátá léta, lékař beztrestně zakročit nesměl, a proto odmítl. Později svého alibismu dlouho litoval. Zákon dekriminalizující eutanázii – za přísně stanovených podmínek – tedy

O síle čtyř žen v nejtemnějším období Německa…

O síle čtyř žen v nejtemnějším období Německa…

12. Listopad 2019

Na český trh přichází evropská literární senzace: románová trilogie, DCERY NOVÉ DOBY, spisovatelky Carmen Kornové, označované za „německou Ferrante“ Hamburská spisovatelka Carmen Kornová píše knihy už třicet let, ale teprve před třemi roky se stala skutečně slavnou – když opustila žánr detektivky a dětské literatury a napřela úsilí na román, resp. na románovou fresku DCERY NOVÉ DOBY, v níž zachytila nejtemnější období německé historie. Její sága čtyř přítelkyň odehrávající se v Hamburku od roku 1919 až do přelomu století uchvátila miliony čtenářů. Nejen díky studii ženského přátelství a vývoji emancipace hrdinek je dnes Kornová označována za „německou Ferrante“. Důvodem