Share

Daniel Borak (foto Andreas Gemperle)

V Plzni se připravuje první ročník festivalu stepu. Předvede české i světové hvězdy, step si ale budou moci vyzkoušeti všichni Plzeňané na pěší zóně v centru města.Pozvání přijal tanečník a choreograf ze Švýcarska Daniel Borak, který je ikonou moderního stepu.Několikanásobný Mistr světa, jehož matka pochází z Čech, povede v Plzni mezinárodní stepařské workshopy a také vystoupí na závěrečném galavečeru 24. 5. v Měšťanské besedě.

Další hvězdou prvního ročníku Plzeňského festivalu stepu se stane přední český tanečník a choreograf, rovněž držitel titulu Mistr světa ve stepu, Tomáš Slavíček. Ten připravuje společnou choreografii pro více než 60 stepařů z Česka, Polska, Slovenska a Švýcarska, kterou závěrečný galavečer u příležitosti Mezinárodního dne stepu vyvrcholí. Spolu s Tomášem Slavíčkem se na jevišti v průběhu večera představí i tanečnice a choreografka Alice Stodůlková, známá ze soutěže StarDance. Moderátory budou Roman Vojtek a Bronislav Kotiš – herci, kteří mají díky muzikálu k tanci velmi blízko.

„Většina lidí zná step v podobě americké klasiky Freda Astaira. V dnešní době má ale tento taneční styl mnohem širší záběr. Daniel Borak tančí na moderní hudbu, například s prvky hip hopu nebo electricboogie., ale i na skladbu J. S. Bacha, na kterou stepuje v jednom ze svých nejslavnějších sólových výstupů,“ říká Kamila Borovská, vedoucí plzeňského Step by step studia a organizátorka festivalu. „Právě tuhle novou tvář stepu chceme Plzni ukázat. Náš festival se bude odehrávat v Měšťanské besedě. Bude ale mít také svou venkovní scénu U Branky, kde budou probíhat ukázky jednotlivých studií a stylů a kde si step pod vedením zkušených lektorů bude moct vyzkoušet každý, kdo bude mít chuť,“ dodává Kamila Borovská.

Na Plzeňský festival stepu v květnu míří mimo jiné Daniel Borak s Daniel Borak Company z Winterthuru, Tap and Jazz Dance Jiřiny Nowakowské z Varšavy, členové stepařského studia Andrea z Prahy, studio Avalanche z Hradce Králové nebo domácí Step by step studio z Plzně.

Plzeňský festival stepu,23. – 25. 5. 2014
Měšťanská beseda a pěší zóna U Branky

TZ

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu