Share

Sníte rádi? A jestlipak víte, kde takové sny vznikají? A jak vlastně Sen vypadá? Anežka a Eliáš, dvě zvídavé děti, mají sny moc rádi, takže se rozhodli vyrazit do Říše snů a něco se o nich dozvědět. A vy můžete s nimi! Vydejte se s námi na zábavnou i napínavou cestu, vydejte se s námi Do hajan!

foto Roman Albrecht

Autorská pohádka Do hajan! mladých tvůrců z divadla Applaus chytne za srdce každé malé i velké dítě. Které dítko by se nechtělo proletět se svým oblíbeným Snem říší snů? Snad každý dospělák se občas touží vrátit do dětských let se svým dětským Snem.

Proč píši „sen“ s velkým S? No, protože nejlepšími průvodci po takové říši snů jsou přeci sami Snové. Seznámíte se hned se dvěma z nich a ihned si je zamilujete, jako já. Maestro Andante (Martin Čarný) a Doktor Bacilobác (Filip Kráčmar) jsou totiž sny, které byste opravdu chtěli v říši snů potkat. Jsou trochu roztržití, malinko blázniví, ale spolu s Anežkou a Eliášem s nimi zažijete veliké dobrodružství.

Autor Filip Kráčmar, foto Roman Albrecht

Bohužel, nejsou na světě ale jen příjemné sny. Existují i Sny zlé! A jeden takový v pohádce vystupuje taky a snaží se krásné snění všem pokazit. Obávaný Sen Libuše přes den vymýšlí lumpárny a v noci zlobí. Ale jak to tak bývá, není všechno tak, jak se zdá… Víte třeba, proč má Stanislav Lux na šňůře uzel? A kdo je vůbec Stanislav Lux? To už vám neprozradím. Zasněte se a protagonisté veselé divadelní pohádky Do hajan! vám s radostí všechny snové otázky zodpoví.

Autorská pohádka mladého divadla Applaus je vhodná již pro děti od 3 let a jejich dospělé (bez věkového omezení). Mimo krásného a napínavého příběhu v ní najdete také celou řadu veselých písniček. Texty a hudbu pro inscenaci připravil Martin Čarný. Roztomilé kostýmy a scénu vysnila výtvarnice Lucie Albrecht.

A jelikož je pohádka napůl loutková, nechali si tvůrci pomoci s voděním loutek. Svůj um jim propůjčila osoba nejpovolanější. Herce totiž učila, jak správně loutky vodit, Květa Plachetková, jež vodí přímo slavnou Máničku v Divadle Spejbla a Hurvínka.

Máte-li rádi snění a veselé příběhy, vezměte děti a vydejte se do Divadla bez hranic. Jistě neprohloupíte, věřte, že vaše děti budou po zhlédnutí nadšeně skákat do hajan, aby už mohli začít snít…

Videopozvánku najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=_nIoXXN4Ivc

Vyrazit můžete třeba hned 15. března!

DO HAJAN, Filip Kráčmar
Hrají: Tereza Kaucká, Martin Čarný, Filip Kráčmar
Hudba a texty písní: Martin Čarný
Práce s loutkami: Květa Plachetková (Mánička – Spejbl a Hurvínek)
Kostýmy a scéna: Lucie Albrecht
Úprava a režie: Rita Jasinská

 

Nejnovější příspěvky na webu:

Návrat k sobě, tělu a pocitům: Vjem z knihy Thovt, Odhalení 1

Návrat k sobě, tělu a pocitům: Vjem z knihy Thovt, Odhalení 1

29. Září 2019

Moje hlavní myšlenka nasátá z knihy? Je to právě ROZUM, který nás dovede rychlostí větru dostat do stavu ochromeného emocí strachu, jež pevně převezme kontrolu. Nejen o strachu a hledání smyslu života je tato kniha. Témat nabízí téměř nekonečně mnoho a každého čtenáře zaujme něco jiného, podle toho, co si ve svém životě zrovna řeší. Kerstin Simoné je s tématem boha Thovta a jeho channelingových informací známá už díky mnoha předchozích knihách. V Odhalení vše shrnuje a přidává něco nového. Nějaké své další zkušenosti, myšlenky a do jisté míry můžete vnímat text jako rozhovor s vyšší moudrostí. Oprostěme se od boha Thovta, protože tohle

Soutěž o knížky Já a Anastázie, Sedmikrásky pro dědečka

Soutěž o knížky Já a Anastázie, Sedmikrásky pro dědečka

28. Září 2019

Soutěž o pět publikací nakladatelství Fragment autorky Martiny Boučkové Já a Anastázie, Sedmikrásky pro dědečka