Share

Sníte rádi? A jestlipak víte, kde takové sny vznikají? A jak vlastně Sen vypadá? Anežka a Eliáš, dvě zvídavé děti, mají sny moc rádi, takže se rozhodli vyrazit do Říše snů a něco se o nich dozvědět. A vy můžete s nimi! Vydejte se s námi na zábavnou i napínavou cestu, vydejte se s námi Do hajan!

foto Roman Albrecht

Autorská pohádka Do hajan! mladých tvůrců z divadla Applaus chytne za srdce každé malé i velké dítě. Které dítko by se nechtělo proletět se svým oblíbeným Snem říší snů? Snad každý dospělák se občas touží vrátit do dětských let se svým dětským Snem.

Proč píši „sen“ s velkým S? No, protože nejlepšími průvodci po takové říši snů jsou přeci sami Snové. Seznámíte se hned se dvěma z nich a ihned si je zamilujete, jako já. Maestro Andante (Martin Čarný) a Doktor Bacilobác (Filip Kráčmar) jsou totiž sny, které byste opravdu chtěli v říši snů potkat. Jsou trochu roztržití, malinko blázniví, ale spolu s Anežkou a Eliášem s nimi zažijete veliké dobrodružství.

Autor Filip Kráčmar, foto Roman Albrecht

Bohužel, nejsou na světě ale jen příjemné sny. Existují i Sny zlé! A jeden takový v pohádce vystupuje taky a snaží se krásné snění všem pokazit. Obávaný Sen Libuše přes den vymýšlí lumpárny a v noci zlobí. Ale jak to tak bývá, není všechno tak, jak se zdá… Víte třeba, proč má Stanislav Lux na šňůře uzel? A kdo je vůbec Stanislav Lux? To už vám neprozradím. Zasněte se a protagonisté veselé divadelní pohádky Do hajan! vám s radostí všechny snové otázky zodpoví.

Autorská pohádka mladého divadla Applaus je vhodná již pro děti od 3 let a jejich dospělé (bez věkového omezení). Mimo krásného a napínavého příběhu v ní najdete také celou řadu veselých písniček. Texty a hudbu pro inscenaci připravil Martin Čarný. Roztomilé kostýmy a scénu vysnila výtvarnice Lucie Albrecht.

A jelikož je pohádka napůl loutková, nechali si tvůrci pomoci s voděním loutek. Svůj um jim propůjčila osoba nejpovolanější. Herce totiž učila, jak správně loutky vodit, Květa Plachetková, jež vodí přímo slavnou Máničku v Divadle Spejbla a Hurvínka.

Máte-li rádi snění a veselé příběhy, vezměte děti a vydejte se do Divadla bez hranic. Jistě neprohloupíte, věřte, že vaše děti budou po zhlédnutí nadšeně skákat do hajan, aby už mohli začít snít…

Videopozvánku najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=_nIoXXN4Ivc

Vyrazit můžete třeba hned 15. března!

DO HAJAN, Filip Kráčmar
Hrají: Tereza Kaucká, Martin Čarný, Filip Kráčmar
Hudba a texty písní: Martin Čarný
Práce s loutkami: Květa Plachetková (Mánička – Spejbl a Hurvínek)
Kostýmy a scéna: Lucie Albrecht
Úprava a režie: Rita Jasinská

 

Nejnovější příspěvky na webu:

Jsou to jen děti. Ale mohou být i vrahy. Strašlivé lidské osudy.

Jsou to jen děti. Ale mohou být i vrahy. Strašlivé lidské osudy.

3. Prosinec 2019

Je to tak zvláštní pocit. Vždyť jsou to přece jen děti! Díváte se na ně, do jejich na první pohled "nevinných" tváří. Každý den jich spoustu potkáváte. Mohly by vůbec někomu tak strašně ublížit? Dokázaly by rozhodnout o životě a smrti? Nebo se i předem připravit na vraždu? Ano, mrazilo mě, jak už bylo napsáno v jiném příspěvku. Tuto publikaci ani snad není možné číst v poklidu. Stephan Harbort k danému tématu přistoupil zodpovědně. Žádné senzace, prostě holá fakta a stejně vám bere dech. S určitými předpoklady už knížku otvíráte a stejně stránku po stránce jste ostře konfrontováni s realitou. Pak mám

O chlup zdravější Vánoce

O chlup zdravější Vánoce

3. Prosinec 2019

Vánoce jsou čas hodování a setkávání se s blízkými i přáteli. Nechte se inspirovat a obměňte letos svůj tác s cukrovím. Připravte rodině i návštěvám originální, a především zdravější cukroví. Můžete své hosty nechat hádat, z čeho jsou lahodné kuličky i zdánlivé linecké cukroví připraveno. Uvidíte, že budou překvapeni. Celozrnné linecké bez cukru Linecké, je typický druh cukroví, který se v Čechách těší obrovské oblibě. A to až v takové míře, že nechybí na stole téměř žádné domácnosti. Vyzkoušejte letos zdravější variantu. Cukr nahraďte mrkví a klasickou mouku tou celozrnnou. V rámci úspory času použijte již nastrouhanou mrkev z řady Bonduelle Vapeur. Uvidíte, že se po těchto lineckých mrkváncích jen zapráší. Linecké mrkvánky Ingredience: 250 g