Share

Sníte rádi? A jestlipak víte, kde takové sny vznikají? A jak vlastně Sen vypadá? Anežka a Eliáš, dvě zvídavé děti, mají sny moc rádi, takže se rozhodli vyrazit do Říše snů a něco se o nich dozvědět. A vy můžete s nimi! Vydejte se s námi na zábavnou i napínavou cestu, vydejte se s námi Do hajan!

foto Roman Albrecht

Autorská pohádka Do hajan! mladých tvůrců z divadla Applaus chytne za srdce každé malé i velké dítě. Které dítko by se nechtělo proletět se svým oblíbeným Snem říší snů? Snad každý dospělák se občas touží vrátit do dětských let se svým dětským Snem.

Proč píši „sen“ s velkým S? No, protože nejlepšími průvodci po takové říši snů jsou přeci sami Snové. Seznámíte se hned se dvěma z nich a ihned si je zamilujete, jako já. Maestro Andante (Martin Čarný) a Doktor Bacilobác (Filip Kráčmar) jsou totiž sny, které byste opravdu chtěli v říši snů potkat. Jsou trochu roztržití, malinko blázniví, ale spolu s Anežkou a Eliášem s nimi zažijete veliké dobrodružství.

Autor Filip Kráčmar, foto Roman Albrecht

Bohužel, nejsou na světě ale jen příjemné sny. Existují i Sny zlé! A jeden takový v pohádce vystupuje taky a snaží se krásné snění všem pokazit. Obávaný Sen Libuše přes den vymýšlí lumpárny a v noci zlobí. Ale jak to tak bývá, není všechno tak, jak se zdá… Víte třeba, proč má Stanislav Lux na šňůře uzel? A kdo je vůbec Stanislav Lux? To už vám neprozradím. Zasněte se a protagonisté veselé divadelní pohádky Do hajan! vám s radostí všechny snové otázky zodpoví.

Autorská pohádka mladého divadla Applaus je vhodná již pro děti od 3 let a jejich dospělé (bez věkového omezení). Mimo krásného a napínavého příběhu v ní najdete také celou řadu veselých písniček. Texty a hudbu pro inscenaci připravil Martin Čarný. Roztomilé kostýmy a scénu vysnila výtvarnice Lucie Albrecht.

A jelikož je pohádka napůl loutková, nechali si tvůrci pomoci s voděním loutek. Svůj um jim propůjčila osoba nejpovolanější. Herce totiž učila, jak správně loutky vodit, Květa Plachetková, jež vodí přímo slavnou Máničku v Divadle Spejbla a Hurvínka.

Máte-li rádi snění a veselé příběhy, vezměte děti a vydejte se do Divadla bez hranic. Jistě neprohloupíte, věřte, že vaše děti budou po zhlédnutí nadšeně skákat do hajan, aby už mohli začít snít…

Videopozvánku najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=_nIoXXN4Ivc

Vyrazit můžete třeba hned 15. března!

DO HAJAN, Filip Kráčmar
Hrají: Tereza Kaucká, Martin Čarný, Filip Kráčmar
Hudba a texty písní: Martin Čarný
Práce s loutkami: Květa Plachetková (Mánička – Spejbl a Hurvínek)
Kostýmy a scéna: Lucie Albrecht
Úprava a režie: Rita Jasinská

 

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu