Recepty,  Soňa Rivera

Drožďová pomazánka jako ze školky

Spread the love
Share

Syrové droždí je pozoruhodnou potravinou s velkým přínosem pro naše zdraví. Jako takové je ale bohužel stále opomíjeno. Kvasnice obsahují vysoké množství vitamínů B, sodíku a draslíku a pomáhají neutralizovat kyseliny v žaludku, játrech a ve střevech. Jsou tedy doslova přírodním elixírem zdraví a krásy. Avšak pozor! Droždí by se měli vyhnout lidé s přemnoženými kvasinkami ve střevech a nikdy, opravdu nikdy ho nekombinujte se zeleninou a ovocem. Důsledkem je tvorba alkoholu v zažívacím traktu a dalších sloučenin toxických pro játra a ledviny.

A jak je to s drožďovou pomazánkou? Je zdravá, nebo není? Nebudu vám lhát, nejpřínosnější je čerstvé, živé droždí. Tepelnou úpravou část svých blahodárných látek a enzymů ztrácí. Nicméně i tak je drožďová pomazánka zdravým a chutným zpestřením jídelníčku dětí i dospělých… A ta naše je jako ze školky – jemná a nadýchaná.

 Ingredience:

250 g čerstvého droždí

1/3 kostky másla

1 malá cibule

4 vejce

příp. sůl, pepř

 

Kousek másla odkrojíme a zpěníme na něm nadrobno nakrájenou cibulku. Zbytek másla necháme při pokojové teplotě změknout. Na orestovanou cibulku rozdrobíme droždí, promícháváme a čekáme, až se rozpustí. Pozor, aby se nepřipálilo! Do rozpuštěného droždí rozklepneme vejce, můžeme přisolit, případně přidat trochu pepře a mícháme do zhoustnutí. Hotovou směs necháme vychladnout a nakonec ji vyšleháme se změklým máslem. Podáváme s pečivem, ozdobené cibulkou, plátkem rajčete nebo vajíčka.

Dobrou chuť!

Soňa Rivera 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Drožďová pomazánka jako ze školky
Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy