Share

Festival PragoFFest nabídne v Praze na přelomu ledna a února jedinečný program v podobě přednášek, workshopů a projekcí filmů a seriálů. Očekávejte nezapomenutelné besedy s herci, režiséry a spisovateli a to nejen z České republiky. Možnost fotografování se známými osobnostmi je samozřejmostí. Rozhodně nebudou chybět ani různé soutěže (např. kostýmová soutěž) nebo tombola o ceny.

Ve dnech 30. ledna až 2. února (čtvrtek – neděle) proběhne 18. ročník festivalu fantasy, sci-fi a her – PragoFFest. Fanoušci Harryho Pottera, Pána prstenů, Hobita, Stargate, Star Wars, Star Treku ale i jiných filmů a seriálů si rozhodně přijdou na své. Na festivalu si užijí také fanoušci her počítačových, konzolových, karetních a stolních. Očekávat se dají obrovské herny a herní turnaje.

PragoFFest je 2. největším festivalem popkultury v ČR (po Festivalu fantazie v Chotěboři) a již tradičně se koná v Modré škole (Kupeckého 576) na Praze 4 v Hájích. V loňském ročníku jej navštívilo na 2420 účastníků. Organizátoři slibují skvělou zábavu a nové poznatky. Přespání lze zajistit přímo ve škole. Bližší informace naleznete zde. Na festivalu můžete zakoupit upomínkové a tematické předměty např. knihy, hry, figurky, trička, placky a spousty dalších.

Pro účastníky ve věku od 10 do 15 let organizátoři slibují bohatší program. Proto využijte volna díky pololetním prázdninám a nenechte si tuto akci ujít.

PragoFFest je součástí FFestivalů. V ČR jde o největší sérii festivalů nejen fantasy, sci-fi, hororu, mýtů, historie, komiksů a her. Festivaly od roku 1996 pořádá neziskové občanské sdružení SFK Avalon.

Zajímavé a důležité odkazy:

PragoFFest – oficiální stránka akce

Událost na Facebooku PragoFFestu

FFestivaly – rozcestník festivalů

Lucie Fusková

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu