Share

Žokej Josef Váňa miluje koně a vše, co je s koňmi spojeno. Když se dověděl, že uznávaná výtvarnice Lucie Seifertová napsala a namalovala knížku Pohádka o Horymírovi, byl jedním z prvních, kdo si tuto knihu prohlédl a přečetl. „Je to skvělá knížka a nejvíc se mi v ní líbí skok Horymíra a Šemíka z Vyšehradu,“ řekl slavný jezdec. Lucie Seifertová ho totiž zpracovala z jejich pohledu. Slavný žokej dokonce projevil přání, aby se skok stal jednou z překážek Velké Pardubické, kterou tato žijící legenda již mnohokrát vyhrála.

Bohužel, jak se ale ukázalo, přesunout Vyšehrad do Pardubic je technicky téměř nemožné a tak se nakonec spokojil alespoň s tím, že se stal kmotrem Lucčiny nové knihy. A když se Seifertová dověděla, že kmotrem Pohádky o Horymírovi bude právě slavný žokej, měla obrovskou radost. „Pan Váňa je novodobý Horymír a já si opravdu nedokážu představit lepšího a vhodnějšího kmotra pro svou novou knihu. Navíc si velmi pana Váni vážím,“ uvedla Lucie Seifertová. Křest knihy se odehrál na závodišti v Lysé nad Labem kam Josef Váňa Seifertovou se svým mužem a nakladatelem Petrem Prchalem pozval.

Po Pohádce o Bruncvíkovi a Pohádce o Králi Karlovi je Pohádka o Horymírovi třetí vydanou knihou v edici Dějiny pro nejmenší, ve které Lucie Seifertová seznamuje děti od tří let s nejznámějšími příběhy české historie a českých pověstí formou obrázkových pohádek. Nejznámější knihou Lucie Seifertové je prostorové leporelo Dějiny udatného českého národa, které sklidilo spoustu cen a letos na podzim nakladatel Prchal a autorka Lucie Seifertová oslaví prodej osmdesátitisícího kusu této publikace.

TZ Nakladatelství Prchal

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu