Share

Cendrine Armani, Háčkujeme na panenky. Nakladatelství Metafora. 2013.

Publikace pro mírně pokročilé přináší opravdu nádherné nápady a vzory k háčkování na panenky. Všechny holky budou nadšené!

V úvodu naleznete stručně grafické ukázky použitých ok, nicméně pro absolutní začátečníky to není. Chce to mít už něco naháčkováno, znát základní oka a mít ten „griff“ k rovnoměrnému utahování pro výsledný efekt hotového oblečku. Začátečníkům bych doporučila se protrénovat buď za pomoci šikovné kamarádky, nebo maminky, či využít snadno dostupná videa na YouTube, kde trpělivost učitelek je bezmezná – video lze zastavit a posunout podle vlastní potřeby. Jak už budete mít procvičené řetízkové, pevné oko, krátký a dlouhý sloupek, dvakrát nahozený sloupek, spojené dlouhé sloupky, račí sloupek a mřížku, můžete se pustit do tvoření oblečků třeba právě z této praktické knížky z edice Tvůrčí nápady pro volný čas. Mnoho dalších nápadů a inspirace pro volné chvilky naleznete také zde.

Každý obleček obsahuje fotografický obrázek a detailní popis s vysvětlením zkratek. Všechny modely jsou určené pro panenky o velikosti 42 cm a miminka o velikosti 36 cm. Doplňte šatníky pro panenky a vaše malé slečny mohou vyrazit s kočárky do ulic. Jaro je tady a sluníčko láká na procházky.

MB

Nejnovější příspěvky na webu:

Život je právo, ne povinnost

Život je právo, ne povinnost

13. Únor 2018

První premiérou v roce 2018 v Městském divadle Mladá Boleslav bude inscenace Teď mě zabij, současného kanadského dramatika Brada Frasera. Režie se ujal umělecký šéf Petr Mikeska. Hra je příběhem otevírajícím téma sexuality hendikepovaných a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Dalším silným tématem hry je eutanazie. Premiéra se uskuteční 23. 2. 2018 od 19:00 na Velké scéně. Hra Teď mě zabij je příběhem jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy všech členů a jejich přátel. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale

Ztratila všechno, našla mnohem víc

Ztratila všechno, našla mnohem víc

26. Leden 2018

Místo svatby smuteční obřad. Aimee se měla vdávat a teď kráčí za rakví svého snoubence. Ale co se vlastně stalo a proč musela přijít o Všechno, co máme? Aimee poznala Jamese, když byli oba malé děti. Jejich mnohaleté přátelství postupně přerostlo v hlubokou životní lásku. Touha a náklonnost logicky vykrystalizovala v žádost o ruku a zasnoubení. Jenže James dva měsíce před svatbou zmizel kdesi v Mexiku, a pak jeho bratr Thomas pouze vyzvedl mrtvé tělo. Aimee tedy nakonec ve svůj plánovaný svatební den oplakává milovaného muže na jeho pohřbu. Plna zoufalství utíká před zármutkem, toužící zavřít se v tichu a klidu, pryč od všech blízkých.