Share

Cendrine Armani, Háčkujeme na panenky. Nakladatelství Metafora. 2013.

Publikace pro mírně pokročilé přináší opravdu nádherné nápady a vzory k háčkování na panenky. Všechny holky budou nadšené!

V úvodu naleznete stručně grafické ukázky použitých ok, nicméně pro absolutní začátečníky to není. Chce to mít už něco naháčkováno, znát základní oka a mít ten „griff“ k rovnoměrnému utahování pro výsledný efekt hotového oblečku. Začátečníkům bych doporučila se protrénovat buď za pomoci šikovné kamarádky, nebo maminky, či využít snadno dostupná videa na YouTube, kde trpělivost učitelek je bezmezná – video lze zastavit a posunout podle vlastní potřeby. Jak už budete mít procvičené řetízkové, pevné oko, krátký a dlouhý sloupek, dvakrát nahozený sloupek, spojené dlouhé sloupky, račí sloupek a mřížku, můžete se pustit do tvoření oblečků třeba právě z této praktické knížky z edice Tvůrčí nápady pro volný čas. Mnoho dalších nápadů a inspirace pro volné chvilky naleznete také zde.

Každý obleček obsahuje fotografický obrázek a detailní popis s vysvětlením zkratek. Všechny modely jsou určené pro panenky o velikosti 42 cm a miminka o velikosti 36 cm. Doplňte šatníky pro panenky a vaše malé slečny mohou vyrazit s kočárky do ulic. Jaro je tady a sluníčko láká na procházky.

MB

Nejnovější příspěvky na webu:

Dobrodružství s obrovskou hruškou

Dobrodružství s obrovskou hruškou

9. Leden 2018

Tajemný ostrov, ztracený starosta, piráti, drak, ale především obrovské dobrodružství. To vše najdete s dětmi v nové, taktéž obrovské, knize Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce. Přímořské městečko Sluníčkov žilo poklidně. Obyvatelům dělalo starost „jen“ záhadné zmizení oblíbeného a hodného starosty Jeremiáše Bartoloměje Severýna Olsena, řečeného Bart, a to, že na jeho místo zasedl zlý a panovačný místostarosta Hvizd. Klid sluníčkovských naruší dopis v láhvi, který z vody vyloví dva kamarádi kocour Macík a slon Sebastian. Jak se podiví po zjištění, že dopis je od zmizelého Barta. Píše z Tajemného ostrova, že se má skvěle, a nabádá je, aby zasadili přiložené semínko. Když z něj přes noc vyroste

Válku lze prohrát i dvakrát

Válku lze prohrát i dvakrát

19. Prosinec 2017

Válka z druhé strany, z pohledu těch poražených, viníků. Jenže, nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát, mezi Němci bylo také mnoho odbojářů. Jejich a nejen jejich příběh přináší historický román Prozření. Je 9. listopadu 1938, Křišťálová noc. Zatímco po celém Německu se tříští skleněné výlohy, okna domů i zdravý rozum, na hradě Lingenfels cinkají skleničky a hraje jazz. Avšak v pozadí zdánlivě dekadentní párty roste plán na likvidaci Hitlera. Hraběnka Marianna von Lingenfels slíbí oné osudné noci svému manželovi a jeho přátelům – spolupracovníkům, že se stane jakousi velitelkou žen a dětí. Bude ostatní manželky ochraňovat a kdyby došlo na nejhorší,