Share

Žijí mezi námi. Většinou se snaží vzbuzovat respekt a úctu. Celoživotně mezi sebou soupeří o hezčí samičku, starší whisky a víc peněz. Tedy machovská většina určitě ano. Ale i oni mají své dny a občas potřebují vyladit a jemnou péči homeopata. Dovolte, abych se s vámi podělila o příběhy tří z nich.

Prvním z nich je 30-ti letý mladý muž, který ke mně přišel v srpnu loňského roku. Je vyučený kuchař, ale nikdy jako kuchař nepracoval. Od svých 15-ti let jezdí s rockovou kapelou a živí se jako nástrojový technik. Jeho zaměstnání s sebou přináší práci po večerech, v barech, klubech, o víkendech a to čemu obecně říkáme „nevázaný životní styl“, tj. ženy na jednu noc, alkohol, marihuana a má i zkušenosti s pervitinem. Naštěstí pro něj není zatím na drogách ani alkoholu závislý.

V době, kdy ke mně přišel, byl právě odejit od stolu i lože svou životní láskou. Slečna, zdá se, neměla pochopení pro jeho rozervanou duši a chtěla takové ty normální věci jako zázemí, kariéru, možná i rodinu. Což nebyl schopen poskytnout.

Zdravotně jej trápila celková únava a pocit vyhoření, smutek z rozchodu a spousta bradavic na prstech rukou kolem nehtů, které se rychle šířily a velmi mu ztěžovaly práci. Bradavice se objevily po velké hádce s kamarády, kdy ho vyšoupli z podnikání a obrali o nápad i peníze.

Z jeho celkové anamnézy vyplynulo, že pochází z rozvedené rodiny. Jeho otec, alkoholik, toho času v domově důchodců, v něm zanechal výrazný pocit „nikdy nebudu jako on“. To je pro chlapce těžké dědictví. S matkou má, bohužel, odměřený vztah. Dodnes si vyčítá, jak moc jí v pubertě v hádce ublížil. Není divu, že pro něj není snadné založit si vlastní rodinu a být zodpovědným otcem.

Čte-li tento příběh některý z homeopatů, pak už mu je asi jasné, který lék v tomto případě pomohl. Kombinace „nevázaný životní styl“, bradavice, těžké dětství, celková únava ukazuje na Medorrhinum.

Lék byl podán v potenci 200 a opravdu velmi pomohl. Vrátila se mu energie a chuť do života, vytyčil si nové životní cíle (najít si bydlení, práci a dívku), zlepšila se mu nálada, dobře spí, je komunikativnější, než byl kdy dříve a bradavice se postupně vytratily.

homeopatie Petra Cihlářová

Zdroj: homeopatie Ing. Petra Cihlářová

Poněkud jiný je druhý příběh. Tento 35-ti letý muž ke mně poprvé přišel přede dvěma lety. Tehdy ho trápila celá řada zdravotních problémů. Především se již 12 let léčil s vysokým krevním tlakem, byl po operaci žlučníku, trpěl bolestmi slinivky, tlaky v zažívacím traktu, cítil se unavený, malátný, bez energie. Jeho slovy řečeno „trápí mě všechno“.

I jeho rodiče byli rozvedeni, on se sestrou žijí s matkou  a jejím despotickým přítelem v rodinném domě. Je stále svobodný a o přítelkyni zatím neuvažuje.

Od dětství má problém s nadváhou a trápí se tím co si o něm druzí myslí.  Má strach z neznámého prostředí, kolektivu a chvíli mu vždy trvá, než se „aklimatizuje“.

Ze své podstaty je velice pracovitý a svědomitý. Je zaměstnán  u ČD a kromě toho provádí turisty po krásách Prahy. Práce ho velmi baví a vždy je mu zdravotně lépe, když je pracovně vytížen.

Pokud zrovna nepracuje, zaměstnává jeho mysl strach o zdraví. Což rozhodně není příjemné, za to je to komplementárně spojeno se strachem z doktorů a z toho, co mu zase kde objeví.

I zde je lék pro zkušeného homeopata snadno k poznání. Obezita, strach o zdraví a z doktorů ve spojení s pracovitostí ukazuje na Calcareu carbonicu.  Lék byl podán nejprve v potenci 200 a postupem času jsme došli až k 10M. Již na první kontrole byl velice spokojen, cítil se v pohodě, měl více energie a nic jej nebolelo. Dnes, po 2 letech od zahájení léčby, je zcela bez potíží, beze strachů, má normální krevní tlak, nic jej nebolí a netrápí a svobodně se věnuje svojí práci, která jej stále velmi baví a naplňuje.

Nejzajímavější si nechávám na konec. Tedy pro mne tento příběh zajímavý rozhodně byl.  

Potíže tohoto 37-ti letého muže začaly v roce 2000 po meditaci. Tehdy mu stoupla energie do hlavy, cítil nepříjemný tlak v hlavě, ztratil rovnováhu, celé tělo bylo v napětí a 3 dny nemohl vůbec spát. Od té doby má silné potíže s koncentrací. Není schopen číst, řídit auto a úplně nemožná je pro něj práce na PC, sledování TV nebo návštěva kina.

Dodnes si z dětství pamatuje příhodu, kdy v 5-ti letech onanoval, aniž by něco věděl o sexu a pak se mu tato příhoda spojila s filmem o odsouzenci za vraždu.  Pojala ho hrůza, jak někdo může někoho zabít a jeho matka mu vysvětlila, že to jsou nemocní lidé. V dětské hlavičce se mu to spojilo tak, že on by mohl být ten předurčený vrah. Od té doby měl strach z nožů a bál se, že by mohl někoho bodnout.

Stejné téma – tedy bodnutí nožem, se mu objevilo v dospělosti při meditaci, kdy nůž  „vrazil“ dokonce do Budhy.

Při pokusu o koncentraci má nepříjemný pocit naštvání a rozladění a několik dní je v divném napětí. Napětí vychází z myšlenek, fyzicky jej pociťuje v celém těle a nedovolí mu usnout. Jakmile má víc než 3 úkoly je ve stresu, naštvaný, obviňuje druhé.  Totéž mu způsobí řízení auta. Tělo a mozek jsou v napětí a on je silně podrážděn, neklidný, chová se hystericky.

Také po sexu se jeho stav silně zhorší – dokonce měl i deprese a musel se držet, aby neskočil pod vlak.

Je to velmi silný a zvláštní příběh, který ani homeopat neslyší každý den. Také lék, který mu pomohl, není z běžných a často užívaných léků. Pomohl mu jestřáb – tedy přesněji homeopatický lék vyrobený z pera jestřába – Buteo jamaicensis. Začali jsme potencí 200, dnes jsme na 1M a pacient  je  velmi spokojen. Může bez potíží řídit auto, pracovat na PC, jít do kina, sledovat TV či se milovat aniž by pociťoval dřívější nepříjemné napětí. Velmi se zklidnil, cítí se skvěle, dobře spí, je schopen se soustředit na co potřebuje.

Takže, milé dámy, až vám vaši muži budou připadat poněkud „rozladěně“ nebo „nenaladěně“ hned je pošlete k homeopatovi. Uleví se jim i vám.

Krásné Velikonoce přeje

Petra Cihlářová

DALŠÍ PŘÍBĚHY ZDE

www.homeopatie-praha.com

legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Život je právo, ne povinnost

Život je právo, ne povinnost

13. Únor 2018

První premiérou v roce 2018 v Městském divadle Mladá Boleslav bude inscenace Teď mě zabij, současného kanadského dramatika Brada Frasera. Režie se ujal umělecký šéf Petr Mikeska. Hra je příběhem otevírajícím téma sexuality hendikepovaných a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Dalším silným tématem hry je eutanazie. Premiéra se uskuteční 23. 2. 2018 od 19:00 na Velké scéně. Hra Teď mě zabij je příběhem jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy všech členů a jejich přátel. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale

Ztratila všechno, našla mnohem víc

Ztratila všechno, našla mnohem víc

26. Leden 2018

Místo svatby smuteční obřad. Aimee se měla vdávat a teď kráčí za rakví svého snoubence. Ale co se vlastně stalo a proč musela přijít o Všechno, co máme? Aimee poznala Jamese, když byli oba malé děti. Jejich mnohaleté přátelství postupně přerostlo v hlubokou životní lásku. Touha a náklonnost logicky vykrystalizovala v žádost o ruku a zasnoubení. Jenže James dva měsíce před svatbou zmizel kdesi v Mexiku, a pak jeho bratr Thomas pouze vyzvedl mrtvé tělo. Aimee tedy nakonec ve svůj plánovaný svatební den oplakává milovaného muže na jeho pohřbu. Plna zoufalství utíká před zármutkem, toužící zavřít se v tichu a klidu, pryč od všech blízkých.