Share

Lenka Bednářová, Háčkování: hračky, ozdoby, drobnosti. Grada 2013.

Pro začátečníky a středně pokročilé v háčkování vydává nakladatelství Grada publikaci, ve které naleznete vedle řadu drobných barevných figurek o velikosti v průměru do 15 až 20 cm. V nabídce je žabák, želvička, zajíček, opička, hrošík, pavouk, duch, myšky, prasátko a další, ale i potraviny jako jitrnice, jelita, pivo a cukroví, co opravdu vypadá k nakousnutí.

V úvodu publikace je krátká školička pro ty, kteří ještě nejsou v háčkování příliš znalí a zkušení. Na háčkování figurek však nebudete potřebovat znát příliš mnoho komplikovaných technik, prakticky se jedná o to vědět to nejzákladnější a mít chuť si něco vyrobit.

Podívejte se na barevné ukázky některých nápadů (ale v knížce jich je daleko více)

Pojďte zkusit uháčkovat myšky

Zdali však nemůžete odolat a chcete zkusit řadu dalších zvířátek, květin, potravin, naleznete více nápadů a návodů přímo v publikaci. Výborně se takhle dá strávit báječné odpoledne s dětmi. Nevěřili byste, jak háčkování roztomilých figurek láká malé holky! Tak jim pojďme s tím pomoci.

Velikost 18 x 6 x 8 cm. Materiál: příze (béžová, růžová), bavlněná (bílá, černá, červená), korálky (bílé), vlasec (černý).

Použité zkratky:  BP (barva příze), BB (barva bavlnky), D (háčkujeme dokola), R (háčkujeme rovně), * (zahájení háčkování), op (opakování), hač (uháčkujeme), shač (sháčkujeme), obhač (obháčkujeme), RO (řetízkové oko), PO (pevné oko), KS (krátký sloupek), DS (dlouhý sloupek), 2xNDS (2x nahozený dlouhý sloupek), PN (vpichujeme za přední nit), ZN (vpichujeme za zadní nit, plet (upleteme), splet (spleteme), O (pevně vycpeme), DK (delší konec příze na přišití).

zdroj foto: Háčkování, Grada

Nejnovější příspěvky na webu:

Život je právo, ne povinnost

Život je právo, ne povinnost

13. Únor 2018

První premiérou v roce 2018 v Městském divadle Mladá Boleslav bude inscenace Teď mě zabij, současného kanadského dramatika Brada Frasera. Režie se ujal umělecký šéf Petr Mikeska. Hra je příběhem otevírajícím téma sexuality hendikepovaných a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Dalším silným tématem hry je eutanazie. Premiéra se uskuteční 23. 2. 2018 od 19:00 na Velké scéně. Hra Teď mě zabij je příběhem jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy všech členů a jejich přátel. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale

Ztratila všechno, našla mnohem víc

Ztratila všechno, našla mnohem víc

26. Leden 2018

Místo svatby smuteční obřad. Aimee se měla vdávat a teď kráčí za rakví svého snoubence. Ale co se vlastně stalo a proč musela přijít o Všechno, co máme? Aimee poznala Jamese, když byli oba malé děti. Jejich mnohaleté přátelství postupně přerostlo v hlubokou životní lásku. Touha a náklonnost logicky vykrystalizovala v žádost o ruku a zasnoubení. Jenže James dva měsíce před svatbou zmizel kdesi v Mexiku, a pak jeho bratr Thomas pouze vyzvedl mrtvé tělo. Aimee tedy nakonec ve svůj plánovaný svatební den oplakává milovaného muže na jeho pohřbu. Plna zoufalství utíká před zármutkem, toužící zavřít se v tichu a klidu, pryč od všech blízkých.