Share

Lenka Bednářová, Háčkování: hračky, ozdoby, drobnosti. Grada 2013.

Pro začátečníky a středně pokročilé v háčkování vydává nakladatelství Grada publikaci, ve které naleznete vedle řadu drobných barevných figurek o velikosti v průměru do 15 až 20 cm. V nabídce je žabák, želvička, zajíček, opička, hrošík, pavouk, duch, myšky, prasátko a další, ale i potraviny jako jitrnice, jelita, pivo a cukroví, co opravdu vypadá k nakousnutí.

V úvodu publikace je krátká školička pro ty, kteří ještě nejsou v háčkování příliš znalí a zkušení. Na háčkování figurek však nebudete potřebovat znát příliš mnoho komplikovaných technik, prakticky se jedná o to vědět to nejzákladnější a mít chuť si něco vyrobit.

Podívejte se na barevné ukázky některých nápadů (ale v knížce jich je daleko více)

Pojďte zkusit uháčkovat myšky

Zdali však nemůžete odolat a chcete zkusit řadu dalších zvířátek, květin, potravin, naleznete více nápadů a návodů přímo v publikaci. Výborně se takhle dá strávit báječné odpoledne s dětmi. Nevěřili byste, jak háčkování roztomilých figurek láká malé holky! Tak jim pojďme s tím pomoci.

Velikost 18 x 6 x 8 cm. Materiál: příze (béžová, růžová), bavlněná (bílá, černá, červená), korálky (bílé), vlasec (černý).

Použité zkratky:  BP (barva příze), BB (barva bavlnky), D (háčkujeme dokola), R (háčkujeme rovně), * (zahájení háčkování), op (opakování), hač (uháčkujeme), shač (sháčkujeme), obhač (obháčkujeme), RO (řetízkové oko), PO (pevné oko), KS (krátký sloupek), DS (dlouhý sloupek), 2xNDS (2x nahozený dlouhý sloupek), PN (vpichujeme za přední nit), ZN (vpichujeme za zadní nit, plet (upleteme), splet (spleteme), O (pevně vycpeme), DK (delší konec příze na přišití).

zdroj foto: Háčkování, Grada

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu