Share

Lenka Bednářová, Háčkování: hračky, ozdoby, drobnosti. Grada 2013.

Pro začátečníky a středně pokročilé v háčkování vydává nakladatelství Grada publikaci, ve které naleznete vedle řadu drobných barevných figurek o velikosti v průměru do 15 až 20 cm. V nabídce je žabák, želvička, zajíček, opička, hrošík, pavouk, duch, myšky, prasátko a další, ale i potraviny jako jitrnice, jelita, pivo a cukroví, co opravdu vypadá k nakousnutí.

V úvodu publikace je krátká školička pro ty, kteří ještě nejsou v háčkování příliš znalí a zkušení. Na háčkování figurek však nebudete potřebovat znát příliš mnoho komplikovaných technik, prakticky se jedná o to vědět to nejzákladnější a mít chuť si něco vyrobit.

Podívejte se na barevné ukázky některých nápadů (ale v knížce jich je daleko více)

Pojďte zkusit uháčkovat myšky

Zdali však nemůžete odolat a chcete zkusit řadu dalších zvířátek, květin, potravin, naleznete více nápadů a návodů přímo v publikaci. Výborně se takhle dá strávit báječné odpoledne s dětmi. Nevěřili byste, jak háčkování roztomilých figurek láká malé holky! Tak jim pojďme s tím pomoci.

Velikost 18 x 6 x 8 cm. Materiál: příze (béžová, růžová), bavlněná (bílá, černá, červená), korálky (bílé), vlasec (černý).

Použité zkratky:  BP (barva příze), BB (barva bavlnky), D (háčkujeme dokola), R (háčkujeme rovně), * (zahájení háčkování), op (opakování), hač (uháčkujeme), shač (sháčkujeme), obhač (obháčkujeme), RO (řetízkové oko), PO (pevné oko), KS (krátký sloupek), DS (dlouhý sloupek), 2xNDS (2x nahozený dlouhý sloupek), PN (vpichujeme za přední nit), ZN (vpichujeme za zadní nit, plet (upleteme), splet (spleteme), O (pevně vycpeme), DK (delší konec příze na přišití).

zdroj foto: Háčkování, Grada

Nejnovější příspěvky na webu:

Dobrodružství s obrovskou hruškou

Dobrodružství s obrovskou hruškou

9. Leden 2018

Tajemný ostrov, ztracený starosta, piráti, drak, ale především obrovské dobrodružství. To vše najdete s dětmi v nové, taktéž obrovské, knize Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce. Přímořské městečko Sluníčkov žilo poklidně. Obyvatelům dělalo starost „jen“ záhadné zmizení oblíbeného a hodného starosty Jeremiáše Bartoloměje Severýna Olsena, řečeného Bart, a to, že na jeho místo zasedl zlý a panovačný místostarosta Hvizd. Klid sluníčkovských naruší dopis v láhvi, který z vody vyloví dva kamarádi kocour Macík a slon Sebastian. Jak se podiví po zjištění, že dopis je od zmizelého Barta. Píše z Tajemného ostrova, že se má skvěle, a nabádá je, aby zasadili přiložené semínko. Když z něj přes noc vyroste

Válku lze prohrát i dvakrát

Válku lze prohrát i dvakrát

19. Prosinec 2017

Válka z druhé strany, z pohledu těch poražených, viníků. Jenže, nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát, mezi Němci bylo také mnoho odbojářů. Jejich a nejen jejich příběh přináší historický román Prozření. Je 9. listopadu 1938, Křišťálová noc. Zatímco po celém Německu se tříští skleněné výlohy, okna domů i zdravý rozum, na hradě Lingenfels cinkají skleničky a hraje jazz. Avšak v pozadí zdánlivě dekadentní párty roste plán na likvidaci Hitlera. Hraběnka Marianna von Lingenfels slíbí oné osudné noci svému manželovi a jeho přátelům – spolupracovníkům, že se stane jakousi velitelkou žen a dětí. Bude ostatní manželky ochraňovat a kdyby došlo na nejhorší,