Share

Esther a Jerry Hicks: Sára – Kniha druhá

Procítit dobrý pocit, který z něčeho máme. Ponořit se do vzpomínek, představit si dobrý výsledek svého přání. Tak to je přesně TO, co se nás snaží naučit Sára – Kniha druhá od Esther a Jerryho Hicksových. Jedna z těch, které se stanou v knihovničce opatrovaným pokladem.
A není jen pro děti.

„Dobře, Sáro, takže co teď máme dělat?“

„No, myslím, že do toho nemusíme nijak zasahovat. Šalamoun vždycky říká, že náš úkol je jenom uvědomit si, co chceme, a pořádně procítit vnitřní dobrý pocit, jaký z toho máme – o ostatní se už postará Zákon přitažlivosti.“

Nádherný příběh, který navazuje na předchozí velmi úspěšnou knihu Sára – Kniha první, vás upoutá od začátku do konce. Pravda, první část knihy je spíše plná příběhu, druhá se začíná rozjíždět do nádherného, jemného, snad až duchovního tónu. Nevěděla jsem, co si představit pod pokračováním tak překrásné knihy jako byla Sára – Kniha první, to přece nemůže nic překonat!  Jenže tohle přesně je to ideální pokračování bestselleru, není lepší, není horší, je prostě stejně úžasné a na vrcholu. Se vší úctou k autorům – neumím si představit, že by cokoliv tenhle příběh překonalo.

Esther a Jerry Hicksovi se svými knihami Požádej a je ti dáno, Moc a síla přesného záměru, Úžasná síla emocí a Zákon přitažlivosti dostali na žebříček nejprodávanějších autorů New York Times. Jsou významnými propagátory Abraham-Hicksova učení o přijímání naší přirozené pohody.

A tak se tito dva opět spojili, aby připravili pokračování Sářina prvního příběhu. Na rozdíl od první Knihy, v této chybí obrázky na jednotlivých stránkách. Popravdě jsem si to však uvědomila až po dočtení. Je to tak strhující! Byla jsem do bílé sovy, Šalamouna, zamilovaná již od prvního dílu, ale myslím si, že pokud čtenář první díl nezná a začne rovnou druhým, propadne jeho kouzlu naprosto stejně. Jeho kouzlu, klidu a jeho moudrosti.

A Šalamounův nádherný obrázek potěší alespoň na předsádce. Nemůžu se na něj vynadívat. Nakladatelství Synergie Publishing udělalo moc dobře, když pro českou verzi vybralo ilustrátora Petra Vyorala, který  naprosto souzní s obsahem knihy. Jeho vyjádření obrázků dýchá právě tím zvláštním klidem a zároveň pohybem ve snovém světě, jako svému příběhu dali Esther a Jerry Hicksovi.

Dokonalé souznění, snad až  – dokonalá synergie.

Hledáte-li do své knihovničky knížku, u jejíž čtení si odpočine u duše rodičovská, pak je tato snad nejvhodnější ze všech.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu