Share

V roce 2011 jste si mohli zakoupit knihu od Tomio Okamury, Umění vládnout. Následně pak knihu Umění žít. Ve všech vyjadřuje autor jasnou a srozumitelnou řečí bez náročných filozofických či „politických“ přirovnání svůj názor a postoj ke společnosti, politice a běžným záležitostem.

Honosný titul Umění vládnout může ve vás asociovat pevně držící otěže se spravedlivým a moudrým náhledem.

Podkladem k této knížce byly již dříve sepsané příspěvky na autorově blogu na iDnes.cz, v nichž se zabýval ekonomickou situací, státem, energetikou, vzděláváním, náboženství, EU a dalšími aktuálními tématy. V publikaci s ne mnoha stranami se snaží popsat témata širokého záběru. Nejedná se o žádnou „učebnici“ na vládnutí, ale – podle Okamurových slov – o názor na jednoho z občanů, názor člověka, který však neúspěšně kandidoval na prezidentský post.

Stejně jako v Umění žít zaujme Tomio Okamura čtenáře už od samého začátku. Mluví totiž jejích jazykem.

Úspěšnost knihy se projevila ve vydání její audio verze, na níž hovoří Tomio Okamura a Hana Maciuchová.

Tomio Okamura, Umění vládnout. Čte autor a Hana Maciuchová. Fragment, 2012.

Čtivost původní verze však v audio podobě trochu zadrhává. Tomio Okamura nemá právě čistý projev, neškolenou intonaci a jeho řeč je plná logopedických vad. Může vám to trochu pokazit dojem z poslechu.

Umění vládnout i hlasovým projevem působí dojmem říci slovy rozzlobeného muže to, co má na srdci, a jak to vidí. Nejsou to načechrané věty, ale snaha otevřít oči, jak to ve skutečnosti v politice, v EU a společnosti chodí. Je už jen na čtenářích, či posluchačích, zdali s obsahem budou souhlasit.

Vybráno z obsahu: Stát jsme my, Vzdělání a výchova, Co dělá extremismus extremismem, Buďme politicky nekorektní, 28. říjen, buďme hrdi na svůj stát. Demokracie, Volební systémy, Dobrá vláda, Justice a policie, Ekonomika, Práce, Nikdo není neomylný, Jsme připraveni na katastrofy, Nová energetická doktrína pro ČR, Evropská unie, Euro mít či nemít, Společnost a další.  A závěrem pak Japonské memento pro nás.

Nicméně témata jsou důležitá a nutná k zamyšlení. A právě v této situaci, kdy čerstvě prezidentské volby vyhrál Miloš Zeman, můžete mít jedinečnou příležitost porovnávat názory a postoje jiného kandidáta s děními, která se budou v následujících pěti letech odehrávat.

Nejnovější příspěvky na webu:

Život je právo, ne povinnost

Život je právo, ne povinnost

13. Únor 2018

První premiérou v roce 2018 v Městském divadle Mladá Boleslav bude inscenace Teď mě zabij, současného kanadského dramatika Brada Frasera. Režie se ujal umělecký šéf Petr Mikeska. Hra je příběhem otevírajícím téma sexuality hendikepovaných a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Dalším silným tématem hry je eutanazie. Premiéra se uskuteční 23. 2. 2018 od 19:00 na Velké scéně. Hra Teď mě zabij je příběhem jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy všech členů a jejich přátel. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale

Ztratila všechno, našla mnohem víc

Ztratila všechno, našla mnohem víc

26. Leden 2018

Místo svatby smuteční obřad. Aimee se měla vdávat a teď kráčí za rakví svého snoubence. Ale co se vlastně stalo a proč musela přijít o Všechno, co máme? Aimee poznala Jamese, když byli oba malé děti. Jejich mnohaleté přátelství postupně přerostlo v hlubokou životní lásku. Touha a náklonnost logicky vykrystalizovala v žádost o ruku a zasnoubení. Jenže James dva měsíce před svatbou zmizel kdesi v Mexiku, a pak jeho bratr Thomas pouze vyzvedl mrtvé tělo. Aimee tedy nakonec ve svůj plánovaný svatební den oplakává milovaného muže na jeho pohřbu. Plna zoufalství utíká před zármutkem, toužící zavřít se v tichu a klidu, pryč od všech blízkých.

 

Comments are closed.