Share

Nepřehlédněte tyto knížky z nakladatelství Edika. Zábavnou a přitom poučnou formou seznamují děti s různými přírodními tématy. Každá publikace se zaměřuje na určitou sféru, jsou to například květiny (užitkové rostliny a trávy), fauna a flora u moře, ptáci, motýli, stromy a keře apod.

O třech z nich jsme se již zmiňovali:

Knížka za vysvědčení: pojďte pozorovat ptáky do přírody. Víte, jak vyrobit koupátko pro ptáčky?

Knížka za vysvědčení: Stromy a keře, šikovná příručka pro šikovné děti.

Knížka za vysvědčení: pojďte pozorovat ptáky do přírody. Víte, jak vyrobit koupátko pro ptáčky?

V každé knížce se děti seznámí s různými zajímavostmi, budou plnit úkoly a rozšíří si svůj obzor. Se všemi zvířátky a rostlinami se setkají běžně v přírodě až na pár výjimek, jejichž znalost není vůbec na škodu. Publikace Moře, pláže, pobřeží se výborně hodí pro dovolenou k moři, ale zároveň pro mimoškolní samostudium.

Knížky jsou nenáročné a obsahově odpovídají cílové skupině. Děti nejsou přetěžované žádnými zbytečnostmi navíc, aby jejich zábava v poznávání přírody nebyla nijak umenšena. I na podzim a v zimě můžete se sešity vyrazit do terénu a sledovat vše živé kolem sebe. A až na jaře vypučí první pupeny, zazelenají se listy, vrátí se ptáci z jihu a s přibývajícím teplem začnou nad květy poletovat motýli, je dobré se vybavit více těmito publikacemi, protože pozorovat něco tak úžasného, přirozeného a krásného jako je příroda, rozhodně stojí za to.

Detaily knih a ukázky:

Tatjana Alishová, Květiny, užitkové rostliny a trávy. Přírodě na stopě. Nakladatelství Edika ve společnosti Albatrosmedia a. s., 2012.

Birgit Kuhnová, Motýli. Přírodě na stopě. Nakladatelství Edika ve společnosti Albatrosmedia, a. s. 2012.

Birgit Kuhnová, More, pláže, pobřeží. Přírodě na stopě. Nakladatelství Edika ve společnosti Albatrosmedia, a. s., 2012.

 

 

Listujte v dalších knížkách:

Knížka za vysvědčení: pojďte pozorovat ptáky do přírody. Víte, jak vyrobit koupátko pro ptáčky?

Autorka knihy vítá čtenáře jako „velké a malé ochránce přírody“ a dodává: „Zkoumejte ptáky a naučte se, jak je s úspěchem pozorovat. Nebo jak postavit ptačí budku a pomoci tak ptákům při hnízdění. S tímto vzrušujícím průvodcem přírodou dokážete rozeznat od sebe nejen jednotlivé druhy ptáků, ale nabídne vám i mnoho her, legrace a… skvělých akcí s přírodou a v přírodě!“

Dozvíte se, z čeho se skládá ptačí vejce, jaká je kostra ptáka a k čemu slouží ptačí peří, jak probíhá péče o mláďata, jaký je rozdíl mezi tažnými a stálými ptáky a jak správně pozorovat ptáky v přírodě… (Pokračování zde)

Knížka za vysvědčení: Stromy a keře, šikovná příručka pro šikovné děti.

Tato poutavá příručka pro malé i velké čtenáře by neměla chybět na žádných procházkách a toulkách přírodou. Úplně ze všeho nejvíce bych ji ráda doporučila prvňáčkům a druháčkům, kteří si tak mohou doplnit a rozšířit své znalosti do prvouky.

Hned na začátku se děti dozví, jaký je rozdíl mezi keřem a stromem, že máme listnaté a jehličnaté stromy a proč listy na podzim mění svou barvu, usychají a opadají. (Pokračování zde)

 

 

Informace o této knize naleznete zde.