Knihy,  Pro rodiče,  Tiskové zprávy

Novinky: Bla bla, bla, co dělat, když slova nestačí & Klidné spaní – pro vaše děťátko.

Spread the love
Share
Dan Roam: Bla bla bla

V Praze dne 25. září 2012 – Namluvíme toho tolik, že nám nezbývá čas na myšlení. Slova sama o sobě nedokážou odhalit, popsat a vyřešit všechny mnohovrstevnaté problémy dneška. My jsme se ale i přesto naučili přemýšlet takřka výhradně v kategoriích slov. Tato kniha ukazuje cestu ven z bla bla bla. Nazývá se „pronikavé myšlení“.

Vydává BizBooks, 360 stran, doporučená cena 399 Kč

První kniha Dana Roama Nápady na ubrousku vzbudila velký čtenářský ohlas. Autor v ní ukazuje, jak lze pomocí jednoduchých obrázků lépe řešit problémy a snáze komunikovat s druhými. V knize Bla bla bla představuje takzvané pronikavé myšlení, díky kterému se budete moci posunout ještě dál. Tento přístup kombinující verbální a vizuální myšlení vás naučí efektivněji přemýšlet, studovat a učit druhé. Seznámíte se s novými způsoby, jak předávat své myšlenky ostatním.

Pronikavé myšlení vám pomůže snáze pochopit i ty nejzapeklitější otázky – ať už se snažíte porozumět obsahu přednášek na univerzitě nebo přemýšlíte, jaký byl názor Einsteina na relativitu. Dan Roam na desítkách příkladů ukazuje, že jeho přístup může přinést užitek každému – jak lidem s dominantní levou polovinou mozku, kteří neradi kreslí, tak těm, u nichž dominuje pravá polovina mozku a neradi naopak píší. S pomocí této knihy zlepšíte své komunikační schopnosti a povzbudíte svou představivost, především se ale dozvíte, jak nejsnáze očistit svůj život od nánosů bla bla bla.

Dan Roam je autorem knihy Nápady na ubrousku, která byla časopisem Fast Company vyhlášena Knihou roku v oblasti byznysu a časopisem BusinessWeek Knihou roku pro oblast designu a inovací. Dan pomohl mnoha významným klientům (například Microsoft, Google, Boeing nebo americký Senát) vyřešit komplexní problémy zapojením jednoduchého vizuálního myšlení.

Elizabet Pantley: Klidné spaní a ukládání

V Praze dne 28. září 2012 – Jak efektivně a láskyplně dosáhnout kvalitního celonočního spánku pro všechny členy rodiny. Autorka poradí, jak vylepšit spánkový rytmus vašeho dítěte, a nabídne vám několik „spánkových řešení“, ze kterých si můžete vybrat pro vás nejvhodnější, jež bude vyhovovat jak vám, tak dítěti.

 Vydává CPress, 208 stran, doporučená cena 279 Kč

 “Během měsíců bádání, osobních zkušeností a práce s pokusnými případovými rodinami jsem sesbírala a uspořádala velmi rozmanitou škálu jemných způsobů, jak naučit dítě spát bez pláče. Je to plán o deseti krocích, který vašemu dítěti pomůže spát celou noc. Není to přísný, nepříjemný proces. Nepatří do něj nechat dítě o samotě plakat – ani jedinou minutu. Skládá se spíše z individualizovaného plánu, který si sestavíte pro svou vlastní rodinu na základě nápadů a výzkumů, které zde prezentuji, to vše v jednoduchém a snadno uskutečnitelném rámci. Je to metoda stejně jemná a milující jako efektivní,“ říká ve své knize Elizabeth Pantley.

Kniha získala v roce 2011 cenu SheKnows Parenting Awards a vyhrála v kategorii Čtení pro rodiče. Patří mezi nejznámější světové bestsellery a pomohla statisícům rodičů na celém světě.

Elizabeth Pantley je autorkou mnoha úspěšných knih pro rodiče, dětskou psycholožkou a maminkou čtyř dětí, které spí celou noc.

TZ zaslaná R. Potměšilová, Albatrosmedia.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy