Share

foto: cefko

Reakce Pirátských novin, které jsou pod patronáten České pirátské strany, na „cenzuru“ České televize vypukla na české poměry neobvyklou a značně nedůstojnou formou.

Co se stalo?

Piráti v roce 2010 a nyní znovu uspěli ve studentských volbách. Přesto se jejich výsledky nejprve vůbec nemihly v grafech České televize, podruhé dokonce byl článek z webu vymazán.

V roce 2010 získali Piráti ve studentských volbách 7 procent hlasů. Na grafu České televize se však objevila jen známá jména ze sněmovny – TOP 09, ODS, SZ, KSČM, ČSSD a KDU-ČSL. Úspěch ostatních, kteří byli i lepší než například KSČM, se však již v televizním grafu neobjevil. Mezi nimi například Věci veřejné, Dělnická strana sociální spravedlnosti, „Zemanovci“ a Piráti. Letošní volby zaznamenali Piráti u studentů bezprecendní úspěch.

ČT24 na svém webu o tom také hned informovala: „Studentské krajské volby vyhráli Piráti, které volila pětina zúčastněných.“ Jenže celý příspěvek zmizel. Česká televize jej vymazala jako chybu. Ano, vydali příspěvek a pak ho na základě svého kodexu, který si interně schválili – ačkoliv je česká televize veřejnoprávní subjekt – smazali. K vidění je pouze v uložené paměti Google. Veškeré detaily ke kauze jsou zde.

Česká televize se omluvila, že článek byl stažený právě z důvodu, že je problematický ve vztahu k jejich pravidlům pro předvolební a volební vysílání. To samozřejmě nemohlo nechat na straně Pirátů a jejich fanoušků nikoho klidným. A nejsou ani prvními, ani posledními, kteří mají v tomto duchu s Českou televizí problémy (zlobí se i Babiš).

Ale Piráti jsou rozčíleni možná až nadmíru. Místo aby se uchýlili k adekvátnímu boji, využili možnosti dalších médií a mítinků, vybrali si primitivní sílu. Nejedná se sice o hrubý boj z blízka, ale o boj, kdo bude trapnější. Operace „Piča“ byla odstartována dnes v podvečer. Vyzývají své fanoušky na Facebooku, aby popadli křídy a šli namalovat před Kavčí hory nebo kdekoliv, kde se nachází budova České televize, co největší obrázek, odpovídající názvu operace. Každý po té má svůj výtvor vyfotit a vystavit na Facebooku.

Vedle nadšených ohlasů se pochopitelně objevují i negativní. Není divu. Kdo bude brát Piráty vážně, kteří jakmile se začnou hněvat, jednají jako malé děti?

 1. fbeb says:

  “Primitivní” forma protestu? Na hrubý pytel, hrubá záplata.
  ČT se již za posledních 10 let dopustila tolika přehmatů, které měly vliv na utváření současné historie ČR, že se nedivte takovým akcím.
  Většina lidí o těch přehmatech neví nebo je nedokáže postřehnout, automaticky a nepokrytě přebírá info z ČT jako pravdivé.
  Vzpomeňte si na to, jak v době, kdy tu byl protlačován radar v Brdech, pouze jeden jedinný pořad ! (a bylo nutné jej nejspíš protlačit do vysílání lstí, vedení napojené na politiky by to nepovolilo) shazující radar byl tehdy uveřejněn (a způsobil obrat v kauze radar).
  Již v r 2006 byla uveřejněna studie, že tým mezinárodních vědců objevil v troskách WTC zbytky vyhořelé i nevyhořelé profesionální vojenské trhaviny nanotermit, a množství zbytků ukazuje, že výbušniny muselo být v budově řádově tuny. Ve světě odvysíláno, v ČT již 5 let mlčení.
  Ignorování menších stran před volbami a dávání možnosti prezentace těch velkých je pravidlem. A tady nejde o to, že nějakou stranu to poškodí. Tímto došlo k tomu, že se do sněmovny se dostala zase jen dvojkoalice/trojkoalice, která mohla dál pokračovat v zavedeném podvádění národa a korupčnění, aniž by ji to ve sněmovně někdo ztěžoval. Tím na chování ČT doplatil celý národ, a zdá se, že doplatí zase. Většina lidí totiž nemá čas vysedávat na netu a analyzovat různé zdroje, bere v potaz jen to co řekne TV nebo mainstream, a pokud bagatelizují existenci malých stran, tak ty strany u mnoha voličů se jeví jako nedůležité.

 2. fbeb says:

  jinak díky za skvěle napsaný článek

  po dlouhé době jsem četl normální článek, objektivní a vyvážený, stejně kritický k oběma stranám konfliktu

  asi to bude tím, že nepracujete pro mainstream, kde jsou novináři otevřeně nebo skrytě (časový press, ideologické ovzduší na pracovišti, prémie, hrozba vyhazovu) tlačeni k psaní určitým trendem

Comments are closed.