Spread the love

Reneér R. West

V roce 2010 šokovala v pořadu Amerika hledá talent. Na pódium přišla malá holčička, která však vystupovala a hlavně zpívala jako dospělá žena. Byl to absolutní šok. Nikdo v tu chvíli nebyl schopen slova: dívka s roztomilým zjevem jako ze školní besídky, ale s hlasovým projevem třicetileté školené ženy.

V talentových soutěžích se objevila již dva roky předtím, většinou v Pensylvánii. Po „Americkém talentu“ se stala nejprodávanějším debutovým umělcem roku, patřila mezi deset nejmladších debutových umělců v dějinách Spojených států a k nejmladším sólovým umělcům. A kariéra pokračovala.  V roce 2011 vydala album Dream With Me. Zazpívala Baracku Obamovi anebo v televizním duetu s Barbrou Streisand.

Dnes je Jackie Evancho 12 roků (narozeniny oslavila 9. dubna). Má ještě tři sourozence, dva bratry a jednu sestru. Vyrůstala v černošské čtvrti a chodila do katolické školy. Do zpěvu se zamilovala v osmi letech po té, co viděla filmovou verzi Fantoma opery. Pořád dokola si zpívala písně ze soundtracku. O rok později již začala soutěžit v různých programech a většinou zvítězila na prvním nebo druhém místě. Písně z repertoáru Andrea Bocelli nahrála na album z roku 2009. Rodiče však o necelý rok později album stáhli z prodeje, a tím se stalo významným sběratelským artiklem. Hodnota podepsané kopie je téměř 4000 dolarů!

Malé děvčátko se stalo úžasnou celebritou, která má své vlastní turné a často vystupuje v televizních pořadech.  Nemusí to být jen o zpěvu, ale třeba i o vaření.

A jaká je Jackie Evancho, když nezpívá?

Jackie miluje zvířata. Spolupracuje s americkou organizací The Humane Society, jejímž cílem je zvýšit povědomí o ochraně mláďat tuleňů před jejich lovci, kteří je zabíjejí pro jejich krásnou kožešinu. Jackie však chce podporovat i další zvířata a stala se proto pod touto organizací jakýmsi jejich dětským „vyslancem“. Vyzývá ostatní své vrstevníky k ochraně zvířat a k prevenci před jejich týráním. (Více zde.)

Až Jackie vyroste

Jaká bude Jackie Evancho, až vyroste z dvanáctileté holčičky v dospělou ženu? Můžeme jen doufat, že jako mnoho dalších dětských hvězd přechodem mezi dospělé nepodlehne různým drogovým a alkoholovým excesům. Však kdo by to dříve řekl třeba do slavné třináctileté Britney Spears a jiných, s čím se později budou muset potýkat.

Svou image a inteligentním vystupováním však Jackie musí všem pochybám odebrat zbraně. Věřím, že má skvělou budoucnost, a doufám, že si mezi světly ramp dokáže najít také trochu času na to být stále ještě trochu dítětem.