PR

Kdyby právě vás dnes zastavila módní policie, jaké vydá hodnocení?

Spread the love
Share

Právě si prohlížím módní ženský časopis s obrázky celebrit, jež jsou pod přísným okem módní policie. Byly načapány náhodně na ulici, v parcích se svými o něco méně slavnými ratolestmi, ale také při focení na červených kobercích, kde již pro danou příležitost zvolený oděv má svou opravdovou vypovídající hodnotu. Jednak jsou to mnohdy nákladné kousky, ale to ani tak módní policii nepopichuje. Často jsou nekompromisně kritičtí vůči střihu, barevné kompozici a volbě oděvu k postavě, věku a příležitosti. Těžko se jim zavděčit.

Nicméně pro všechny z nás je spíš důležitější, abychom se líbili těm, kteří o nás stojí, ale také bychom měli mít na paměti, že některé příliš vyhraněné styly se nehodí ke každé příležitosti.

Každé ženě a dnes již i mnohým mužům jsou pravidla her, jak se barevně a stylově obléknout, již známá. Znají fígle optických klamů jako jsou svislé proužky oproti vodorovným, drobnější kapsy na zadní části kalhot, které při pohledu zmenší zadeček, tvarující záševky, vhodná volba dekoltu podle typu postavy a tak dále. Rozhoduje i volba materiálu a kvalita a čistota zpracování.

Je toho mnoho a není sto v silách zákazníků, aby při nákupech byli schopni všechno kontrolovat. V tomhle směru se často spoleháme na prověřené značky, které mají dobré hodnocení na trhu a s nimiž jsme byli již dříve spokojeni. Nesnáším to trpké zjištění, když pod tíhou kompromisů si vyberu nějaký kousek, jenž nakonec po vyprání nebo několika nošení vypadá skutečně odpudivě. Přehnané kompromisy by nás neměly tlačit do kouta, abychom si koupili za každou cenu cokoliv. Přece zvolený oděv, ale i doplněk nám má sloužit déle než pár dní; máme se z něho těšit a vypadat v něm dobře! Jaký jiný smysl má utrácení peněz, když nakonec se ve skříni hromadí věci, které si stejně nechceme vzít na sebe.

Rozumět svému vkusu a mít vyzkoušené spolehlivé značky je bezpochyby neuvěřitelně výhodné.

Při své lenosti nenechám dopustit na výdobytky 21. století – internet a možnost nakupování hezky v klidu z obýváku. Stačí zasurfovat a už si vybírám mezi prověřenými prodejci. Kolik jen času člověk ušetří tím, že nemusí obcházet jedno obchodní centrum či menší boutique za druhým! Hlavně doporučuji: nevolte jen podle kritéria nejlevnější ceny a hlavně se vyhýbejte pochybným platebním podmínkám. Já nejvíce důležitosti přikládám na doporučení třeba právě od kamarádky, protože hned vidím, jak jí to sluší, či si lze prodejce prověřit také v ARES Ministerstva financí.

Nabídka jen pro fanoušky na Facebooku

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy