Kultura

Lady Gaga prý kazí morálku indonéské mládeže. Koncert byl zrušen.

Spread the love
Share

Indonéští fanoušci, jak je známo, se koncertu Lady Gaga 3. června nedočkají. Policie zakázala tento koncert kvůli bezpečnostním obavám. Navzdory tomu, že všech 52 000 vstupenek bylo rychle rozprodáno, přičemž prvních 25 000 dokonce hned za dvě hodiny od oficiálního spuštění prodeje. Policie však namítá, že pořadatel koncertu neměl začít nabízet vstupenky dřív, než dostal oficiální povolení.

Některé místní islámské skupiny totiž podle Jakarta Post protestovaly, že diva má příliš provokativní oblečení a její show poškozuje indonéské mladíky. Omezení nestaví však jen Indonésie. V Jižní Koreji sice koncert zrušen nebyl, ale je doporučen pouze pro fanoušky starší osmnácti let.

Lady Gaga bo(u)ří svět. Svým plánovaným turné do Indonésie způsobila, že se v zemi do sebe pustili dvě islámské skupiny, přičemž získala zastání od konzervativců. Marně. Povolení se nejspíš neobnoví. Odpůrci říkají, že její odhalené kostýmy a smyslné taneční pohyby jsou prostě „haram“, což v arabštině znamená něco špatného, co zakazuje islámské právo. Starosta Cholil Ridwan řekl, že její koncert je jen záměrem, jak zničit morálku indonéského národa.

Nelze však očekávat, že vzpurná Lady Gaga přijede zahalena. A policie nemůže zaručit, že by její koncert nemohl mít horší následky na zdraví a životech zúčastněných nebo zpěvačky.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy