líbí-nelíbí

Jak jsou na tom Němci po sexuální stránce? Výsledky výzkumu hovoří o “sexuální evoluci”.

Spread the love
Share

Německo zveřejnilo výsledky nového výzkumu. Tentokráte studovalo, jak jsou na tom Němci po sexuální stránce. Současný stav odborníci pojmenovali „sexuální evolucí“. Lidé přehodnocují své dosavadní vztahy a nechávají se často motivovat internetem, jak by měli naložit se svou sexualitou.

To, co bylo dříve na okraji zájmu, se nyní dostává do hlavního proudu. Romantika a sexuální intimita už nejsou to nejdůležitější. Méně lidí prý žije v tradičním monogamním sexuálním vztahu. Společnost stále více akceptuje přítele či přítelkyni na občasný či pravidelný sex společný nebo tak zvané polyamory (touha v lásce přivlastnit si více než jednu osobu s vědomím a souhlasem všech zúčastněných).

Podle časopisu Trend Update, který studii zveřejnil, se nejedná o sexuální revoluci, ale evoluci. To, že by Němci dlouho s někým randili, aby se pak intimně sblížili, je už pasé. Zajímá je hlavně online „schůzky“ přes internet. Chatování, webovka, jakákoliv internetová komunikace jim umožnila se nejen seznámit, ale i (po)odhalit intimitu, která dříve byla spíše v privátní domácí sféře.

Zukunftsinstitut předpokládal, že dosud platné sexuální návyky se posunou do jiné sféry v roce 2007 a v nadcházejících letech se společnost vzdá „stigmatizace“ za podvádění. Výčitky už nemají smysl, zdá se, že podvádět je normální. Dokonce prý někteří Němci si otevřeně zapisují do svých pracovních kalendářů termíny svých neformálních sexuálních schůzek.

Jaký bude další vývoj? Futuristé předpokládají, že až vyprchá virtuální nadšení a neformální schůzky bude nejspíš trendem asexualita. Přesycení lidé prostě ztratí zájem o další sexuální kontakty. Své hypotézy opírají o to, že právě tento postoj se ve společnosti začíná již pomalu rozvíjet.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy