Vaše příběhy a názory

Úžasná sleva? Už nikdy více.

Spread the love
Share

Se slevovými portály se roztrhl pytel. Tu a tam jsme něčeho využili a byli jsme spokojeni. Celkem jsem využili nabídek třech slevových portálů, po poslední zkušenosti jsme už však značně v rozpacích, zdali v budoucnu podstupovat ještě toto riziko „kýžené slasti“, kolik jsme ušetřili peněz a jak si to báječně užijeme.

Většinou to byly drobnosti – rodinka je posedlá pizzou, a tak se nakupovaly vouchery do pizzerie. Já jsem dostala roční předplatné časopisu za polovičku a poslední akce byl „zážitek“ let balonem.

Když jsme nad krajinou viděli letět balón, manžel okamžitě ránu změnil původně plánovaný směr jízdy autem a vydal se přímo za balónem. Občas se nám podařilo, že jsme ho viděli přistávat. Pomalu klesal k zemi, přijely dvě auta a lidé ho skládali, aby ho nakonec jako obyčejnou věc odvezli usazený v přívěsu za autem.

Manžel říkal, že by se moc chtěl jednou proletět. Ceny jsou však pro běžného člověka šílené. Tedy pokud máte i další jiné priority a povinnosti než jen let balónem.

Když přišla z jednoho slevového portálu nabídka vyhlídkového letu za 2890 Kč a ještě s možností vzít si s sebou dítě do dvanácti let zdarma, vůbec se nerozpakoval.

Nadšení opadlo po pár týdnech. Od vyhlídkového letu se distancovali různí profesionální provozovatelé, množství prodaných voucherů hazardovalo s myšlenkou, kdy a kde je vůbec bude možné uplatnit.

Internetové diskuse, oficiální prohlášení provozovatelů a kalkulačka v ruce nás donutili využít nabídky slevového portálu vrátit voucher a dostat zpátky peníze.

Zástupkyně portálu naštěstí rychle odpověděla, že s vrácením peněz nebude žádný problém.

A tak jsem nastartovali e-mailovou komunikaci. 26. 1. 2012. Čekali jsme pár dní, nic se nedělo. Zeptala jsem se, kdy obdržíme peníze. Opět přišla hbitá odpověď, že na vrácení peněz mají 30 dní. Nevadí, super, před koncem února budeme mít zpátky peníze a starosti pryč.

Odpověď 7. 2. 2012 zněla tedy takto: „Jak jistě víte, lhůta pro vyřízení žádosti o vrácení platby je 30 dní  od data jejího přijetí…nemusíte se bát,  myslím na Vás, tudíž jakmile obdržím potvrzení Vaší žádosti, budu Vás  kontaktovat na email, že Vám byla platba zaslána zpět.“

Na konci února však peníze nepřišly. Napsala jsem, co se děje. Přišla opět hbitá odpověď:

„Dobrý den, ano, omlouvám se. Platnost poukazu je od 1.4.2012 tudíž …(portál) může platbu vrátit až od platnosti poukazu. Opravdu se velice omlouvám, spletla jsem si datum platnosti Vašeho poukazu. Prosím o pochopení za mou chybu.“

Manžel se smál a říkal, peníze nikdy neuvidíš.

Přišel začátek dubna, ale peníze nedorazily. Znovu jsem psala na portál.

Dostala jsem další uklidňující odpověď: „Dobrý den, poukaz byl platný od 1.4.2012, tudíž od této doby se vztahuje doba na  doručení finanční částky zpět Vám do 30 pracovních dnů.“ Nyní bylo přidáno slovíčko: “pracovních”.

Trpělivost mne přešla a docela jsem se rozčílila. Na to, že jsme spolu jednali od konce ledna a na portálu a e-mailem bylo rovněž potvrzeno, že peníze se vracejí do 30 dnů, těch 30 dnů se vždy nastartovávalo znovu a znovu pod nějakou záminkou.

Přišel poslední duben. Peníze nedorazily. Přišel jen e-mail: „Dobrý den, dnes Vám byla odeslána zpět Vaše zaslána částka za poukaz : Let balonem.“

Takže peníze nebyly dodány ani k poslednímu možnému dni. Manžel už řekl: počkej, a teď ti za pár dnů přijde, že se peníze někde ztratily cestou.

Nakonec dorazily. 3. 5. „Zatracených“ 2890 Kč. Místo 30 dnů necelých 100. Není to zase tolik peněz, aby si z toho člověk dělal vrásky, řeknete si. A mám taky vlastně štěstí – dostala jsem své vlastní peníze. A bez soudu.

Na druhou stranu vás jistě napadne, proč by někdo měl vlastnit bezúročně vaše finance a finance dalších lidí, kteří využili možnosti odstoupit od smlouvy. S nekonečným prodlužováním a posíláním omluvných e-mailů na vaše rozčílené podněty, že peníze budou odeslány, ale potom a potom a zase potom, jste znechuceni a víte jistě: tady už nikdy nakupovat nebudu.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy