Glosy

Kanaďanka, která změnila v 19 letech pohlaví, může pokračovat v soutěži Miss Universe.

Spread the love
Share

O čem jsou soutěže krásy? O skutečné „ženské“ vnější kráse nebo o kráse obecně? Tak často se hovoří, že by člověk měl být kompletně krásný – přitažlivý na vnějšku a moudrý uvnitř. Ale upřímně, jak hodně toho lze docílit v komerčních soutěžích krásy? Zejména když se do toho připlete další problém. Zdali soutěžící je či není žena.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

 

Jenna Talackova (23) svou krásou ohromila leckterou porotu. Dostala se až do finále Miss Universe, soutěže pod záštitou Donalda Trumpa. Bohužel, zde také její pouť dočasně skončila.

Jenna se totiž narodila jako muž. Od přírody jí nebylo souzeno to, co skutečně vnitřně cítila. Když to mohla změnit, byla diskvalifikována.

Není ani muž, a ani žena. Jak se asi nyní cítí? Kam patří?

Cítí se být diskriminovaná. Pochopitelně se proti rozhodnutí odradila a považuje to za nepřijatelné chování. Už ve svých čtyřech letech věděla, že je holčička. A jakmile to bylo možné, začala se léčit, aby mohla později podstoupit operaci. To se jí podařilo v devatenácti letech.

Pořadatelé nejprve přišli s prohlášením, že každá soutěžící musí být od narození ženou.

Jedním z prvních kroků v boji proti tomuto jednání bylo, že Jenna založila petici, která měla nejen zajistit, aby mohla postupovat dále v soutěži, ale také, aby skončila diskriminace lidí, kteří změnili pohlaví. Cítí se být ženou a má doklady na to, že je žena. Jaké dokazování, podle TMZ říká, že také nežádá důkaz, že Donald Trump má penis. Proč ta posedlost jejími pohlavními orgány?

Na tiskové konferenci její právnička Gloria Allredová znovu vyřkla svůj postoj, že ji Donald Trump minulý týden ze soutěže vyloučil nespravedlivě a to tak, že vymezil účastnice podle pravidla „přirozeně“ narozených žen. Jenna říká, že všechny její oficiální dokumenty, včetně řidičského průkazu a rodného listu dokazují že je žena.

Podle TMZ však Trump již názor změnil a umožní Jenně dále soutěžit. 2. dubna vyšlo oficiální prohlášení, v němž je stanoveno, že Jenna splňuje kanadské genderového požadavky a standardy jiných mezinárodních závodů.

Stalo se přesně to, co Jenna žádala: nejen soutěžit, ale odstranit pravidlo „přirozeného narození“. Jinak měla v úmyslu k tomu podniknout patřičné právní kroky.

Nyní tedy podle všeho jsou dveře Jenně Talackove zúčastnit se 61. Miss Universe 2012 v Torontu otevřené. Předpoklad zvýšení sledovanosti kvůli tomuto precendentu je oprávněný.

V minulosti v roce 2010 v Thajsku již Talackova soutěžila v Miss International královen krásy pro trasvestity a transgendery. A dostala se až do finále. Porazila ji však Mini Han z Jižní Koreje.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy