Spread the love

Christina Larsson, Soukromá jatka. Nakladatelství Motto ve společnosti Albatros Media, a. s. 2012

Detektivní příběh, který nejde přímou cestou, ale plyne přesně tak, jak ubíhá život. První podezřelý ještě nemusí být skutečným zločincem. Neplatí tu Columbův šestý smysl, kdy při úvodním rozhovoru detektiv instinktivně „vycítí“, kdo za tím vším stojí a po zbytek příběhu již hledá pouze nějaké důkazy, jimiž by potvrdil své podezření.

.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

.

Soukromá jatka vůbec nemají jednoduchou detektivní zápletku.

Na jednom sběrném dvoře stojí opuštěný mrazák s úhlednými balíčky zmraženého masa. Majitel dvora se rozhodne, že maso daruje bratrovi na krmení raků. Když však rozmrazí první balík, naleznou v něm mužskou nohu.

Nastává panika a zděšení. Není to však poslední mrazící box, který se postupně objeví s  naporcovanými lidskými těly. Nikde však nejsou žádné stopy krve. Lidské ostatky byly připraveny s perfektní pečlivostí a profesionalitou, technikou, která se používá na jatkách zvířat. Zvíře se nejprve nechá vykrvácet a až po té se naporcuje.

Mezi zavražděnými jsou pouze muži. Jaká je jejich spojitost? Komu překáželi? Měly jejich vraždy rasistický, vyděračský nebo jiný podtext? Volil vrah oběti náhodně, podle nějakého seznamu či klíče?

V čele případu je žena, která sama má značně spletitý život. Její práce je pro ni doslova drogou, ale značně ji vyčerpává kvůli jejím zdravotním problémům.

Přesto spolu s dalšími detektivy a díky výsledkům z vyšetřování v laboratořích a na patologii postupně zjistí, kdo je skutečným vrahem i jaké byly jeho úmysly. Závěr bude překvapující, ale logický, nikoliv však ospravedlnitelný.

Pochopíte myšlenky vraha a budete ho litovat, stejně jako oběti. Mohl vrah volit jinou cestu? Nechtěl nebo nevěřil, že má jiná cesta smysl?

Velmi kvalitně vypracovaný detektivní příběh o více jak 300 stranách ze švédského prostředí vás chytne už při prvních řádcích. Nenechte se svést falešnými stopami a pátrejte spolu s vyšetřovatelkou Ingrid Bergmanovou, kdo za všemi těmi „jatečními“ masakry stojí.

KJARA