Americká hvězda, Will Smith, byla terčem falešného tweetování.
Will Smith byl terčem falešného tweetování. Na sociální síti Twitter byla zveřejněna na účtu @RealWillSmith (s obrazem herce Willa Smithe) zpráva: „Žijeme v Americe, kde byla dívka, která hodila mouku na Kim Kardashian na místě zatčena. Ale muž, který zabil Trayvona Martina je ještě na svobodě.“
Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.
Zpráva okamžitě vyvolala diskusi a prudké reakce.
Trayvon Martin byl mladý sedmnáctiletý Afroameričan, kterého 26. února 2012 zastřelil 28letý Latinoameričan George Zimmermann. Podle oficiálních zpráv neměl Trayvon u sebe žádnou zbraň a šel jen navštívit dům, ve kterém bydlel jeho otec s přítelkyní. Zimmermann na policii popsal střelbu jako sebeobranu. Policisté mladého muže nezatkli, protože nenašli dostatek důkazů, které by popřely tvrzení, že nešlo o sebeobranu.
Zavraždění mladíka vyvolalo ve Spojených státech řadu nevole a mezinárodní pozornosti. Hovořilo se o rasové motivaci a špatné policejní práci. Veřejnost žádá zatčení Zimmmermana.
A tak tweet černého populárního herce na zavraždění černošského chlapce, k jehož případu se mimo jiné vyjadřoval také prezident Barack Obama, pochopitelně vyvolala řetězovou reakci.
Chystá se remake Bláznivé dovolené. Kdo si však zahraje „taťku“ Griswolda ještě není jasné.
Pouliční umělec vytváří originální „lízátka“. Škoda je sníst!
Plešatá Barbie ještě nemá vyhráno. Přesto na pult dorazí holohlavé panenky. Od Mattela ale nebudou.
George Clooney založil organizaci, která snímkuje Súdán ze satelitu. Má tak důkazy válečných zločinů hned po ruce.
Ve skutečnosti však tato americká hvězda nemá žádný oficiální účet na Twitteru. A tak fanouškové, kteří dosud sledovali jeho účet v domnění, že jsou blíže Willu Smithovi a že hvězda promluvila k otřesnému případu, museli být šokováni nebo přinejmenším zklamáni.
Ve skutečnosti tento účet patří bělochovi z Nashvillu.
Falešný tweetů a facebookovských účtů je pochopitelně řada. Ovšem když se pronese citlivá poznámka a fanouškové netuší, že se jedná o fake, reakce a medializace jsou jisté. Ohledně smutného případu zabitého mladíka se objevily i jiné tweety, které například mimo jiné slibovaly, že každý, kdo odpoví na zprávu, zajistí jeden dolar pro organizaci pomáhající proti rasismu. Zde také stovky lidí v domnění, že pomáhajjí dobré věci, reagovali na falešnou zprávu.