Háčkování,  Hobby,  Kreativní koníček

Úžasné dětské čepičky! Podívejte se na nápady a získejte návod zdarma!

Spread the love
Share

Zdroj: Lucie Vostřáková M

Paní Lucie Vostřáková M vyrábí nádherné dětské čepičky. Vytvořila si pro jejich prezentaci stránky na Facebooku, které už nyní mají přes tisíc fanoušků! Na stránkách naleznete mnoho fotografií v převážné míře právě háčkovaných čepiček. A proč právě tyto půvabné pokrývky hlavy? Co motivuje paní Lucii ke tvoření? Jak to všechno začalo?

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

“Měla jsem rizikové těhotenství se synem. Již od 16. týdne jsem musela jen ležet a dodržovat přísný režim, a proto jsem se snažila jakýmkoliv způsobem zabít čas. Vyzkoušela jsem různé činnosti, ale háčkování mě prostě chytlo,“ říká paní Lucie.

Když si prohlédnete všechny ty věcičky, musíte nabýt dojmu, že se paní Lucie musela s háčkem v ruce doslova narodit. Ale vůbec tomu tak není!

Zdroj: Lucie Vostřáková M

“Nikdy předtím jsem v ruce háček nedržela, a tak jsem ani nevěřila, že budu schopna se to naučit. Ale světe div se, s pomocí návodů a videí jsem to zvládla. Nejdříve jsem háčkovala jen pro své děti, postupně se učila různé vzory a zdokonalovala jsem svůj um. Později jsem tvořila i pro kamarádky, pak už pro jejich kamarádky, až mi manžel řekl, že bych mohla háčkovat na zakázku. Zkusila jsem to a po pár měsících se topila v objednávkách, což trvá do teď.

I když je to náročné na čas, snažím se svůj “volný” čas věnovat jen dětem a háčkuji po nocích, je to pro mne spíše radost než přivýdělek. Vždy mne moc potěší chvála a hlavně fotky malých zákazníčků :-)“

Nakonec to podle paní Lucie nejsou jen čepičky, i když těch je po nejvíce. Prý sem tam uháčkuje i kabelky „pro malé parádnice“, povlaky na polštářky a různé dekorace. A ani vy nemusíte závidět své malé princezně oroginální výrobek: paní Lucie uháčkuje čepice a uplete šály i pro dospělé.

„Nejlepší modelkou je pro mne moje čtyřletá dcera. Nechá na sebe navlíknout cokoliv a ze všech mých výrobků má velikou radost. Ve školce vždy hlásí paní učitelce, že má od maminky zase novou čepičku a pak ji celý personál obdivuje, jak je krásně sladěná. Jsem na ni patřičně pyšná. Na obě mé děti!“

Návod na čepičku:

Zdroj Lucie Vostřáková M

Čepička je háčkovaná z bavlněné příze Camila háčkem č.3, je jednoduchá, a proto si myslím, že ji zvládnou i začátečnice.

Vysvětlivky:  řo – řetízkové oko
po – pevné oko
ds – dlouhý sloupek
rpds – reliefní přední dlouhý sloupek
rzds – reliefní zadní dlouhý sloupek

5 řo si spojíme do kroužku poté
1.řada.. 2ŘO + 16DS řadu ukončíme PO do prvního ds nikoliv do ŘO a takto v každé řadě
2.řada.. do každého DS z předchozí řady 2 DS
3.řada.. přidáváme do každého 3 oka tzn. 112 přičemž poslední DS je zdvojený
4.řada.. přidáváme stylem 1112 tzn. vždy do druhého DS z dvojitého v předchozí řadě
5.řada.. přidáváme stylem 11112……
6.řada.. přidáváme stylem 111112 a takto postupně další řady až do požadované velikosti placky, tu vypočítáme vydělením obvodu hlavičky třemi, například 45:3 je patnáct, což je výsledek velikosti naší “placky”
7.řada.. dále háčkujeme bez přidávání ještě jednu řadu DS
8.řada.. začneme 1 RPDS a 1 RZDS  a střídáme takto do konce řady
9.řada..můžeme dle libosti začít měnit barvy a stále háčkujeme stejně jako v předchozí řadě 1 RPDS a 1 RZDS
Takto stále dokola až dosáhneme požadované výšky čepičky 🙂

 

Můžete se podívat na více čepiček zde.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy