Glosy

Video: Jason Russell byl po svém “nahém” incidentu převezen do nemocnice. Trpěl vyčerpáním a dehydratací.

Spread the love
Share

Spoluzakladatel „Neviditelných dětí“, Jason Russell (33) byl ve čtvrtek zatčen a po té odvezen do nemocnice. Podle oficiálního prohlášení důvodem bylo vyčerpání, dehydratace a podvýživa.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

Humanitární skupina Neviditelné děti před nedávnem spustila silné propagační video, jehož cílem je, aby každý člověk na této planetě znal tvář Josepha Konyho, válečného zločince a vůdce Lord’s Resistance Army (LRA; Boží armáda odporu).

Tato partyzánská skupina najímala děti, aby vraždily, své rodiče nevyjímaje.

Zájmem humanitární skupiny je, aby toto třicetiminutové video „Kony 2012“ obeplulo všechny televizní obrazovky – u nás jste ho mohli také vidět – dostalo se na sociální sítě jako je Twitter a Facebook. Máte šanci ho sdílet:

Na Josepha Konyho oficiálně padlo již na 33 obvinění z porušování lidských práv. Z pohledu obyčejných lidí se stává jedním z nejbrutálnějších vrahů a vůdců v historii, který se vůbec neštítil zneužít malé děti jako válečné stroje. Podle mezinárodního trestního soudu se odhaduje, že více než 30 000 dětí bylo uneseno, aby v roce 1987 bojovalo v této nemyslné válce. Kony je zatím na svobodě, nejspíš „kdesi“ v Africe.

Tímto videem na sociálních sítích má vzniknout jakýsi precedens mezinárodní spravedlnosti. Start začal 5. března, kdy organizace uvedla video Kony 2012, ukazující válkou zničenou Ugandu a dětské válečníky. Film se stal nečekaným hitem a zároveň podstupoval kritiku, že je jednostranný. Podle organizace Neviditelné děti jde hlavně o to, aby se o problému vědělo a aby Joseph Kony došel spravedlnosti.

Nyní spoluzakladatel Neviditelných dětí je pod tlakem diskreditace kvůli svému podivnému chování na ulici.

Svlékl se do naha a podle různých zdrojů dělal podivné pohyby, pokřikoval na auta, modlil se či masturboval. Některá média hovoří o tom, že byl nejspíš pod vlivem nějaké návykové látky. Policie toto nepotvrdila. Podle oficiální zprávy Neviditelných dětí trpěl dehydratací, únavou a podvýživou.

Byl okamžitě hospitalizován. Policie obdržela řadu telefonátů pár minut před obědem o podivném chování jistého člověka, který i vstupuje do vozovky a křičí na auta.

Je také docela možné, že na Russella zapůsobil silný psychický tlak z ugandských zážitků. Možná to prostě neunesl. Je ale také možné, že se o diskreditaci pokouší jiná skupina, která nechce, aby svět bral Neviditelné děti vážně a aby se nesoustřeďoval na Josepha Konyho, ale na „nahého blázna“ na ulici. Možná mu někdo podal nějakou drogu, aniž by si toho byl vědom. To vše jsou zatím jen spekulace.

Kolemjdoucí lidé se ho pokoušeli uklidnit, ale Russell na to nereagoval. Policie brzy zjistila, že není důvod muže zatknout, ale je potřeba ho okamžitě převést do nemocnice, aby podstoupil rychlou lékařskou péči. Nikdo doposud na něho nepodal žádné trestné oznámení.

Neviditelné děti říkají, že si budou stále vážit Jasona a žádají ostatní lidi, aby nechali jeho rodinu na pokoji, aby mohli zvládnout tuto těžkou situaci.

Jeho manželka, Danica Russellová, vydala v pátek večer oficiální prohlášení, že její manžel nikdy nezneužíval návykové látky a nikdy neměl problémy s pitím. Přesto přiznává, že občas dělal některé iracionální věci pod tlakem extrémního vyčerpání a dehydratace. Že také těžko nesl kritiku ohledně filmu Kony 2012, jež přijímal příliš osobně. Vyzývá, aby se svět soustředil na zatčení ugandského vůdce Josepha Konyho a ne na jejího manžela.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy