Glosy

Divocí dartmoorští poníci jako jediní dostanou antikoncepci. Rodí se příliš hříbat a nikdo je nechce.

Spread the love
Share

Dartmoorští divocí poníci v Devonu ve Velké Británii budou mezi prvními svého druhu, kteří budou dostávat antikoncepci. Zmiňuje o tom sobotní Guardian.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

Poníkům se v dané oblasti velice daří, a tak se rychle přemnožili. Bohužel také mnoho těchto zvířat je poraženo pro maso, které se odváží do zámoří. Kvůli ekonomické recesi totiž významně klesl prodej poníků a s tím související krocení a vycvičení divokého zvířete, které však díky své povaze je ideálním jezdeckým společníkem pro děti.

Místní veterináři se nyní snaží zlepšit poníkům životní podmínky. Bude se kontrolovat počet hříbat a dvacet klisen dostane antikoncepční injekce.

„Takový druh projektu jsme ještě nikdy předtím v Británii neprovedli a jsem velmi rád, že jsme jeho součástí,“ řekl Keith Meldrum, veterinář WHW (World Horse Welfare). „Doufáme, že jestliže uspějeme, mohlo by toto být dlouhodobým řešením ohledně problematiky přemnožení populace polodivokých koní a poníků.“

Veterináři nemají v plánu sterilizovat klisny. Antikoncepce je pro ně lepším řešením – klisny se v budoucnosti mohou opět stát matkami. Antikoncepční injekce se do Velké Británie dovezou z Austrálie. Po dobu šesti měsíců se budou klisnám provádět krevní testy, zdali antikoncepční injekce potlačila jejich říji. Nejprve dostanou jednu injekci a za čtyři týdny další. Pokud všechny testy proběhnou v pořádku, po druhé dávce dostanou další antikoncepční injekci, jejíž účinnost vydrží až do jara 2013.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy