Share

Zdroj: Sailko

Nejlepší film:

The Artist (Umělec)
Ostatní nominovaní: War Horse; Moneyball; The Descendants (Potomci); The Tree of Life; Midnight in Paris (Půlnoc v Paříži); The Help; Hugo; Extremely Loud & Incredibly Close

 

Nejlepší herečka

Meryl Streepová v roli Železné Lady
Další nominované: Glenn Closeová,  Rooney Mara,  Viola Davisová, Michelle Williamsová

Nejlepší herec

Jean Dujardin za roli ve filmu The Artist (Umělec)

Další nominovaní: Demian Bichir, George Clooney,  Gary Oldman, Brad Pitt

 

Nejlepší režisér:
Michel Hazanivicius za film the Artist (Umělec)
Další nominovaní: Alexander Payne (Potomci), Martin Scorsese (Hugo),  Woody Allen (Půlnoc v Paříži), Terrence Malick (Strom života)

Nejlepší krátký animovaný film:
The Fantastic Flying knihy pana Morris Lessmore
Další nominovaní: Dimanche/Sunday;La Luna;A Morning Stroll;Wild Life

Nejlepší krátký dokument
Saving Face
Další nominovaní: The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement, God Is the Bigger Elvis, Incident in New Bagdad, The Tsunami and the Cherry Blossom

Krátký film (Live Action):
The Shore
Další nominovaní:
Pentecost, Raju,  Time Freak, Tuba Atlantic

Nejlepší originální scénář:
Woody Allen za Půlnoc v Paříži

Další nominovaní: Michel Hazanivicius, Kristen Wiig and Annie Mumolo, Bridesmaids, J.C. Chandor, Margin Call, Asghar Farhadi

Nejlepší adaptovaný scénář

Alexander Payne, Nat Faxon and Jim Rash, The Descendants (Potomci)
Další nominovaní: John Logan, Hugo; George Clooney, Beau Willimon and Grant Heslov, The Ides of March; Steven Zaillian, Aaron Sorkin and Stan Chervin, Moneyball; Bridget O’Connor and Peter Straughan, Tinker Tailor Soldier Spy

Nejlepší originální song

„Člověk nebo Muppet“ od The Muppets, Bret McKenzie
Další nominovaní: „Real in Rio“ z Rio, Sergio Mendes, Carlinhos Brown a Siedah Garrett

Hudba:
Ludovic Bource, The Artist
Další nominovaní:  John Williams, The Adventures of Tintin
Howard Shore, Hugo
Alberto Iglesias, Tinker Tailor Soldier Spy
John Williams, War Horse

Nejlepší herec ve vedlejší roli:
Christopher Plummer, za roli ve filmu Beginners (Začátečníci)
Další nominovaní: Kenneth Branagh, My Week With Marilyn
Jonah Hill, Moneyball
Nick Nolte, Warrior
Max von Sydow, Extremely Loud & Incredibly Close

Nejlepší herečka ve vedlejší roli:
Octavia Spencer, The Help
Další nominované: Berenice Bejo, ; Jessica Chastain, The Help; Melissa McCarthy, Bridesmaids; Janet McTeer, Albert Nobbs;

Vizuální efekty:
Hugo
Další nominovaní: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2; Real Steel; Rise of the Planet of the Apes; Transformers: Dark Side of the Moon

Nejlepší animace:
Rango
Další nominovaní: A Cat in Paris; Chico & Rita; Kung Fu Panda 2; Puss in Bolte (Kocour v botách);

Nejlepší dokument:
Undefeated
Další nominovaní:Hell and Back Again; If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front; Paradise Lost 3: Purgatory; Pina

Mix zvuku:
Hugo
Další nominovaní: The Girl With the Dragon Tattoo; Moneyball; Transformers: Dark Side of the Moon; War Horse

Střih zvuku:
Hugo
Další nominovaní: Drive; The Girl With the Dragon Tattoo;  Transformers: Dark Side of the Moon; War Horse

Střih:
Kirk Baxter and Angus Wall, The Girl With the Dragon Tattoo
Další nominovaní: Anne-Sophie Bion and Michel Hazanavicius, The Artist; Kevin Tent, The Descendants; Thelma Schoonmaker, Hugo; Christopher Tellefsen, Moneyball

Nejlepší zahraniční film:
A Separation
Další nominovaní: Bullhead; Footnote; In Darkness; Monsieur Lazhar

Nejlepší masky
Mark Coulier and J. Roy Helland, The Iron Lady (Železná lady)
Další nominovaní:
Martial Corneville, Lynn Johnston and Matthew W. Mungle, Albert Nobbs
Nick Dudman, Amanda Knight and Lisa Tomblin, Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2

Nejlepší kostýmy:
The Artist (Umělec)
Další nominovaní: Anonymous; Hugo; Jane Eyre; W.E.

Nejlepší umělecká výprava:
Hugo
Další nominovaní: The Artist; Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2; Midnight in Paris; War Horse

Kinematografie:
Hugo
Další nominovaní: The Artist; The Girl With the Dragon Tatto;  The Tree of Life; War Horse