Knihy,  Kreativní koníček,  Šikulky

Pro šikulky: Papírová sova pro nedělní odpoledne.

Je sic ještě únor, ale venku to vypadá na jaro. Láká to ven, ale co když vaše dítko polapil nějaký bacil či vir, leží v posteli, je mu sic lépe, ale na žádné pořádné zlobení to není.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

 

Mít puštěnou celý den televizi, to také není žádná sláva. Co takhle ho zaměstnat, aniž by nemocný organismus byl zatěžován?

Kniha plná nápadů. Rozkliknutím obrázku se dostanete na detaily v nakladatelství Metafora

 

My jsme si otevřely knížku Papír od Ayako Brodekové a Blaire Waite Brownové z nakladatelství Metafora. Dříve se o tyto knížky na našem webu soutěžilo.

A zalíbil se nám projekt „Noční let“. Jedná se o nádhernou papírovou sochu letící sovy s rozpětím křídel 40 cm a s výškou 42 cm. Vypadá úžasně.

Ale jsme doma a po ruce máme jen klasické A4 archy papíru a chuť něco tvořit.

Návod je jednoduchý, vystřihnout díly a slepit je dohromady.

A tak jsme se rozhodly, že si vyrobíme takovou malou obyčejnou sovičku v třetinovém měřítku.

Šablony jsme si překreslily na papír – pravda, jen tak od oka. Řekly jsme si, že to bude naše sovička, prostě jiná, podobná, ale jiná.

Ze začátku to z obrázku vypadalo značně složitě, ale nakonec jsme zjistily, že je to velmi snadné, a i když náš finální výtvor – malé školačky s pomocí její mamky – nevypadá tak úchvatně jako profesionální výrobek na stránkách knížky, přesto nám to zabralo asi dvě hoďky práce a máme ze sovy radost.

 

A takhle dopadla naše sova. Není sic tak krásná jako originál, ale což! Když se to tak vezme, že byla "od ruky" a práce nás moc bavila, je to bezva. Pověsily jsme si ji na záclonu v dětském pokoji. Je prostě NAŠE!

Ještě mnoho dalších úžasných nápadů najdete v této knížce – origami, plastické modely, koláže, papírové sochy, knižní vazba a další techniky. Tak hurá do toho.

 

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy