Kultura

Pohřeb Whitney Houston dnes v 16 hodin našeho času v přímém přenosu na CNN

Spread the love
Share

Šestinásobná vítězka Grammy Award Whitney Houston má dnes v poledne místního času pohřeb v kostele v Newarku v New Jersey.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

V tomto kostele vystupovala před vlastní rodinou a místními lidmi ještě jako dítě. Kromě rodiny se soukromého smutečního ceremoniálu zúčastní mimo jiné Tyler Perry, Aretha Franklin, Stevie Wonder a Kevin Costner. Pochopitelně přijede i bývalý manžel Bobby Brown.

Kevin Costner, osobní strážce ze stejnojmenného filmu z roku 1992, pronese na ceremoniálu několik slov.

Ceremoniál začíná ve 12. hodin místního času, CNN divákům přinese smuteční pořad v přímém přenosu od 16. hodin našeho času. Pohřbu se zúčastní na 1500 lidí.

Newark se nachází 2700 kilometrů od Los Angeles, žije zde zhruba 276 000 lidí. Jako 11letá, jíž místní přezdívali „Nippy“, zpívala Whitney v místním kostelním sboru. Ale i jako superstar se vracela do svého vzdáleného domova vždy na bohoslužbu o velikonoční neděli.

Obřad bude v náboženském duchu, neboť Whitney byla věřící evangelička.

Rodinný přítel a pastor Marvin Winans podle CNN řekl. „Víra hraje velkou roli v tom, jak se vyrovnáváme s životními nejistotami.“ Podle Winanse by se měl „se vší důstojností“ konat také smuteční průvod. Podle policejního ředitele Newarku, Samuela DiMaia, se však nebude jednat o klasický pohřební průvod, a proto doporučil všem lidem, aby zůstali doma.

„Chtěl bych upozornit veřejnost, že se tu skutečně nic nechystá, co by v kostele bylo k vidění. Nejlepší věcí by bylo zůstat doma a dívat se na obřad z televize…. Pohřeb nebude tradičním procesím…“

Kolem kostela se uzavřenou čtyři bloky ve dvou směrech a dva bloky v ostatních směrech. Veřejnost se tedy dostane nejblíže k místu, který bude od kostela až o dva bloky dál.

Příčina smrti Whitney Houston není ještě známá. Policie vedle dalších dat sleduje také videa z veřejných prostor hotelu, kde se Whitney pohybovala. Noc předtím byla prý spatřena v místním baru opilá.

Proti úzkosti brala zpěvačka lék Xanax. Není zatím ale jisté, zdali si vzala léky v den své smrti.

Xanax je řazen mezi benzodiazepiny nebo sedativa. Jiné benzodiazepiny, ani Valium se v jejím pokoji nenacházely. Na předpis brala také antibiotika amoxicilin. Ty by však neměly zapříčinit její smrt.

Nepodléhejte vlivu všem spekulacím: utopení, alkohol a prášky, upozorňují detektivové. Není sice zatím známo, co mohly léky spolu s alkoholem způsobit v těle slavné zpěvačky, nicméně dokud nejsou známé toxikologické testy, jež se snaží úředníci co nejvíce urychlit, neměli bychom dělat žádné ukvapené závěry. Nezdá se však, že by množství léků, které bylo nalezeno v jejím pokoji, mohlo způsobit předávkování.

 

Zdroj: CNN

 

ONLINE PŘENOS POHŘBU JE TAKÉ NA TÉTO ADRESE EONLINE.COM Video je však přerušované zprávami.


Zde je možná lepší přenos pohřbu na msnbc

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy