Glosy

Nová aplikace pro Smartphone oživuje princip SimCity do reálného života

Spread the love
Share

CO2GO je aplikace Smartphone, která umí automaticky rozpoznat, jakým dopravním prostředkem jeho majitel cestuje (vlakem, autobusem, autem apod.) a propočítá emise pomocí svého „zeleného“ algoritmu. Aplikaci byla navržena laboratoří SENSEable City Lab a bude ke stažení v létě letošního roku. Týkat se bude rovněž pěších.

Připojte se k nám na Facebook  Superrodina je na Facebooku

 

Dalo by se říci, že jde o jistý způsob hackování dat z města za účelem, aby město bylo pro obyvatele ekologičtější. Nasbíraná data mohou také pomoci lépe urbanisticky řešit projektování města budoucnosti.

Aplikace zachytí informace jako údaje o spotřebě energie, mobilitu, spotřebu vody a další. Umožní simulaci různých scénářů a díky této vizualizaci – zjednodušeně „jaké by to bylo, kdyby…“ – se mohou řešit důležité ekologické problémy, snížit emise, určit ideální hustotu obyvatelstva na metr čtvereční apod.

Podle senior viceprezidenta pro Národní společenské plánování a Urbanistický design v architektonické firmě HDR, James Moore, se jedná vlastně o zrealizování počítačové hry SimCity. Hrajete rádi za Simíky – měníte jejich prostředí k lepšímu? Něco podobného nabídne nová aplikace. „Můžete zjistit, jaké máte algoritmy a potom si řeknete: Dobrá, jestliže chci přidat 100 000 lidí v průběhu příštích deseti let, jak optimálně by se to dalo udělat?

Aplikace by tak umožnila díky různým eventuálním scénářům vyhnout se chybám v plánování a lépe rozhodnout o ideální velikosti a hustotě města.

Je to radikální technologie, změna, která umožní vidět budoucnost města ještě dříve, než se uskuteční.

 

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy