Homeopatie

Zima jako na Sibiři. MUDr. G. Rečlová doporučuje: “Zpomalme, vezměme si knihu, sklenku vína či šálek čaje.”

Spread the love
Share
Zdroj: anotherrevelation

Letošní zima je opravdu zvláštní. Nejdříve máme pocit, že podzim nikdy neskončí, pak to zas chvíli vypadá, že už přijde jaro, a nyní nám teploměr klesá hluboce pod nulu. Říkají tomu arktická zima.

Připojte se k nám na Facebook  Superrodina je na Facebooku

 

Jako dítě si pamatuji, že takovýchto silných zim bylo víc a že jsme ve škole díky tomu mívali uhelné prázdniny. Nevím sice, co by tomu řekli zaměstnaní rodiče dnes, ale pro nás to byl báječný způsob aklimatizace na silnou zimu. Mohli jsme ráno déle spát, u babičky nás čekalo syté a teplé jídlo, čas jsme trávili hrou doma či venku. Všechno se postupně zpomalilo, našel se způsob, jak v takové zimě fungovat a zůstat při tom zdravý a spokojený.

Dnes bohužel nic takového jako uhelné prázdniny nemáme, a tak se musíme prokousávat zimou v plném nasazení. A protože je zima opravdu silná, nezbývá nám, než začít přemýšlet v arktickém duchu. V praxi to znamená několik vrstev oblečení, pořádné boty, čepice, šálu.

Vídám mnoho teenagerů, kteří chodí v této zimě v riflích a teniskách, poměrně na lehko. Možná, že jsou opravdu tak horkokrevní…anebo je to jejich teenagerovský styl a jejich odolnost se schovává za silnými slovy. Ale i mnoho dospělých v duchu svých pracovních i osobních trendů zapomíná na důležitost tepelného efektu dobrého oblečení.

Řekla bych, že se stran využívání mnohaletých zkušeností našich předků či severních přátel máme ještě co učit.

V zimě také potřebujeme vydatné jídlo. Nejde tak ani o množství jako o kvalitu. Mělo by hřát a poskytovat energii hlouběji a co nejdéle. Na vyvážení a odlehčení si taková jídla doplňujeme saláty z čerstvé zeleniny. Přeci jen nežijeme dlouhodobě na severu…

Nezapomínejme ani na dostatek tekutin. Mnoho vody vydýcháme z těla v teple  vytopených  místnostech.

A tak mysleme na naše fyzické tělo včetně pokožky, která se nás jako první bariéra snaží ochránit před mrazem. Mysleme i na naše duševno  a duchovno. Zpomalme, vezměme si knihu, dejme si sklenku vína či šálek čaje, sejděme se s přáteli. Pohlaďme svoje děti, pochvalme je, jak to dobře v té zimě zvládáme a mějme radost i v tak mrazivém počasí.

Mysleme na sebe jako myslíme na ty druhé.

Mysleme na ty druhé jako myslíme na sebe.

Přeji mnoho dobrých chvil.
MUDr. Gabriela Anna Rečlová
(homeopatická poradna Pardubice, reclova@centrum.cz)

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy