Athena Wang

Athena Wang: nebydlím ve vysokém domě; má jen 32 pater

Share

Vánoce v Číně, kupte si vánoční stromek

Téma vánočních svátků a běžný život mladých lidí v Číně si můžeme ještě přiblížit v rozhovoru s Athenou Wang pro www.superrodina.cz.

Redakce: Atheno, psala jsi v minulém článku o tom, že ve velkých městech Číny lidé také slaví Vánoce, avšak trochu odlišně než na Západě. Pro nás je to velmi zajímavé – běžně se domníváme, že lidé v Číně Vánoce n vůbec eslaví. Předáváte si také dárky na Štědrý večer?

Athena: V Číně je to trochu jinak než na Západě. Vánoce jsou pro Číňany dobrým důvodem k oslavě. Někteří rodiče dávají speciální dárky svým dětem. Nebo chlapec může své milované dívce poslat květiny, ale jinak není tradicí dávat si dárky na Štědrý den. Vlastně nemáme ani dovolenou, den volna. V Hongkongu na Štědrý den nemusí do práce. Škoda, že jsem nešla s přáteli slavit do Hong Kongu. Tentokrát připadly Vánoce na víkend.

Redakce: Psala jsi, že bydlíš ve 27. patře ve čtvrti Šekou v Šenzhenu. Takže v mrakodrapu?

Athena: Ano, dům má celkem 32 pater. Ale ve skutečnosti tady není příliš vysoký. Za nejvyšší mrakodrap v Šenzhenu je považovaný Šun Hing Square, také známý jako budova Diwang, který měří 384 metrů a má celkem 69 pater.

Bydlím ve čtyřpokojovém bytě s dalšími třemi holkami, které jsou mladší než já. Jedna z nich učí děti kreslení, další dvě jsou sestry, které pracují jako trenérky jógy. A ještě tu bydlí muž, který pracuje jako obchodník. Je ženatý a má tříletého chlapce. Bydlí tu s námi příležitostně, jinak žije v jiném městě a domů se vrací na tři až čtyři dny v týdnu.

Máme tu velkou halu a z okna výhled na hory. Moc se mi líbí můj nový byt. Je mnohem lepší než předchozí v Longhua, který sídlí v areálu Foxconnu.

Athena Wang, jak je uvedeno v úvodu jejího blogu, dříve pracovala v České republice. Stýská se jí po Čechách, českých Vánocích a sněhu. V některých oblastech Číny je také sníh, ale tam, kde nyní žije, nikdy nesněží. Bohužel ani v místě v Česku, kde předtím pracovala, letos zatím také nespadla ani vločka.

 

Nejvyšším mrakodrapem v Šenzhenu je Šun Hing Square (Diwang)

 

DiWang, zdroj: wikipedie

Šun Hing Square (Di Wang) je sedmou nejvyšší budovou v Číně a patnáctou na celém světě. Budova byla postavena velmi rychle v tempu čtyři patra za devět dnů. Nacházejí se zde vyjma bytů také parkoviště a nákupní pasáže. Nahoře se je přístupná vyhlídková terasa.

 

 

 

Di Wang v noci (nalevo) Zdroj: wikipedia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Athena bydlí ve čtvrti Šekou, která v překladu znamená doslova „Hadí ústa“. Nachází se na vrcholu poloostrova Nantou v Šenzhenu (Guangdong v jižní Číně) a není tak daleko od Hong Kongu. Dříve bylo celní stanicí a od 1979 o tuto oblast měli velký zájem čínští obchodníci z Hong Kongu. Od roku 1980 zajímal Šekou také Agip, Shell a další firmy kvůli těžbě ropy v Jihočínském moři. Dnešní Šekou má značně moderní ráz s vysokými budovami a rozmanitou zábavou pro lidi.

Přístav v Šekou, zdroj: wikipedie

 

Výhled na hory z mrakodrapu musí přinášet rozhodně romantičtější a více uklidňující pohled, než na průmyslový ruch. Athena ze svého okna vidí na Jižní horu (Da Nanšan). Udělejte si virtuální prohlídku zde.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy