Share

Pár hodin po Silvestru hlavní portál TV Prima změní svůj název na Prima family z důvodu přesnější profilace svých jednotlivých kanálů. „Prvního ledna 2012 v 05.59 končí vysílání původního kanálu Prima televize a hned tento den v 06.00 startuje kanál nový – Prima family,“ uvádí tisková zpráva TV Prima.

Důvod – přesnější profilace

„Hlavním důvodem pro vznik nového kanálu je ještě jasnější profilace všech tří televizních stanic skupiny Prima – od 1. ledna budou všechny naše televize naprosto jednoznačně zaměřené: Prima family na zábavu pro celou rodinu, Prima COOL pro mladé a pro muže a Prima love plná láskyplného ženského humoru,“ vysvětluje Marek Singer, generální ředitel FTV Prima, a dodává: „V roce 2012 posílíme vlastní tvorbu na všech třech kanálech; na Prima family se budeme věnovat vývoji formátů, které naplňují představu televizních diváků o moderní televizní zábavě. Vizi produkce moderní televizní zábavy pro celou rodinu podřizujeme vývoj nových formátů již několik sezon, a jak bylo znát z výsledků sledovanosti zejména podzimní sezony, je to trend, který diváci oceňují. Nyní tedy nastal čas vnést rodinnou zábavu již do nového, samostatného kanálu Prima family.“

Mnoho pořadů, které dříve vysílala Prima zůstanou dále na témže kanále, sic pod jiným názvem stanice. Zůstane český seriál Cesty domů nebo soutěžní kuchařský pořad Prostřeno. Hlavní vysílací zprávy TV Prima budou rovněž na Prima family.

Prima se bojí českých názvů

Nový název TV Prima má jen drobnou vadu na kráse: značně skřípe mezi zuby. Všechny názvy stanic TV Prima mají anglický název, byť se jedná o pořady v českém jazyce a také o tvorbu vlastních českých seriálů.

Prima Love, Prima Cool nebo Prima family zavání googlovskou komerčností. Když zadáte do google spojení Prima rodina, vyběhne vám na 6 milionů odkazů. Při Prima family na 24 milionů.

Proč volba těchto názvů? Co asociuje s těmito jmény?

Česká televize – název je zřejmý. Jedná se o veřejnoprávní televizi České republiky. Nova vychází ze zájmů jednoho ze svých zakladatelů, tj. astronomie, a znamená astronomický jev, při němž dochází k výbuchu, který mimo jiné způsobí, že hvězda díky mnohonásobnému zvýšení své jasnosti nádherně září na vesmírné obloze. Nova je název pro televizi, která zazáří na televizním nebi.

K dalším televizím, které jsou dostupné v Česku, jsou například Barrandov – název odpovídá městské části Prahy 5, kde se nacházejí filmové ateliéry. CS mini nebo CS film je zřejmé, že i při použití cizích slov „mini“ a „film“, evokuje název sám o sobě asociativní spojení „český program pro děti“ a „české filmy“. A tak dále.

Proč ne Prima rodina?

Otázkou je, proč Prima nezvolila například název Prima rodina. Jedním z faktorů může být, že když už zvolila předchozí dva názvy v angličtině, chtěla v tomto duchu pokračovat. Proč už v samotném začátku došlo pouze k anglickým názvům?

Dovedli byste vybrat lepší název?

Mohlo dojít třeba jen k samotnému očíslování stanic, podobně jako na programech ČT. Při změnách samotných názvů bych pak zvolila pro Prima love název například Prima L, či Prima (L), jestliže se chtějí stanice vyhýbat slovním spojením s háčky. V případě, že by se nebály českých písmen, pak proč ne Prima Láska.

Pro Prima cool zdá se vhodnější od samého počátku název Bezva Prima, Prima svět, Prima náct, Prima klídek, jestliže má být divácky určený pro mládež a muže.

Pro Prima family je nasnadě zvolit Prima rodina.

Přelaďte si stanici

V neděli ráno si přelaďte set-top-boxy nebo televizory. Automatické vyhledávání najde novou stanici bez obtíží. V případě společných televizních antén je potřeba požádat o přeladění správce domu nebo již nyní je možné kontaktovat nonstop konzultační linku 266 700 800.

Nejnovější příspěvky na webu:

Eva Hölzelová: Arina

Eva Hölzelová: Arina

19. Listopad 2017

Je to pohádka? Nebo mýtický příběh? V roli čtenáře budete často tápat, až se nakonec rozhodnete tuhle věc neřešit a ponoříte se do svěžího příběhu odloženého znetvořeného chlapečka Adama, který vyrostl u lesních žen, moudrých a spravedlivých. Převzal od nich jejich moudrost, a přidal mužnou odvahu. Jednoho se musel vydat do světa, protože tak už to bývá. Aby nebyl sám, přidala se k němu i moudrá, lehce svérázná a někdy i prostořeká vlčice Arina. Lidské království ovládla pavoučí královna Arachnita a nepěknou kletbu uvrhla na členy královské rodiny. Dalo by se říct, že jedna pohroma stíhá další a ani s příchodem Adama to není

Lenka Sobotová: Suchý konce

Lenka Sobotová: Suchý konce

19. Listopad 2017

Duševní samomluvy a suchý konce. Někdy máme chuť se začíst do něčeho, co je obyčejné i neobyčejné, zároveň tím, jak to proniká do nitra duše, jak nás to osvobozuje od vlastních myšlenek, protože zjistíme, že jiní lidé mají někdy v hlavě úplně to samé. „Všechno je na korbě, náklaďák naložený do výšky vypadá jako nějaký pojízdný strašidelný hrad z pouti. Druhé auto řízené pobočníkem a naložené sutí včetně dubových parket už odjelo ke sběrnému dvoru.  „A co vy? Přece vás tu nenecháme…“ zarazí se šéf při pohledu na paní domu, bezprizornou postavu s kabelkou přitisknutou k hrudi, nerozhodně stojící na verandě, kterou profukuje vítr, až to

  1. Anna says:

    Prima Láska je ještě stupidnější, než Prima Love. Neumím si představit následující rozhovor: ,,Kde to dávají?“ ,,Na Lásce, přepni to, tu máme na pětce“… Takhle člověk řekne ,,na Love“ a je to, dobře se to vyslovuje a je to chytlavé. Nedej bože ten samý rozhovor s Bezva Primou…

Comments are closed.