Share

Pár hodin po Silvestru hlavní portál TV Prima změní svůj název na Prima family z důvodu přesnější profilace svých jednotlivých kanálů. „Prvního ledna 2012 v 05.59 končí vysílání původního kanálu Prima televize a hned tento den v 06.00 startuje kanál nový – Prima family,“ uvádí tisková zpráva TV Prima.

Důvod – přesnější profilace

„Hlavním důvodem pro vznik nového kanálu je ještě jasnější profilace všech tří televizních stanic skupiny Prima – od 1. ledna budou všechny naše televize naprosto jednoznačně zaměřené: Prima family na zábavu pro celou rodinu, Prima COOL pro mladé a pro muže a Prima love plná láskyplného ženského humoru,“ vysvětluje Marek Singer, generální ředitel FTV Prima, a dodává: „V roce 2012 posílíme vlastní tvorbu na všech třech kanálech; na Prima family se budeme věnovat vývoji formátů, které naplňují představu televizních diváků o moderní televizní zábavě. Vizi produkce moderní televizní zábavy pro celou rodinu podřizujeme vývoj nových formátů již několik sezon, a jak bylo znát z výsledků sledovanosti zejména podzimní sezony, je to trend, který diváci oceňují. Nyní tedy nastal čas vnést rodinnou zábavu již do nového, samostatného kanálu Prima family.“

Mnoho pořadů, které dříve vysílala Prima zůstanou dále na témže kanále, sic pod jiným názvem stanice. Zůstane český seriál Cesty domů nebo soutěžní kuchařský pořad Prostřeno. Hlavní vysílací zprávy TV Prima budou rovněž na Prima family.

Prima se bojí českých názvů

Nový název TV Prima má jen drobnou vadu na kráse: značně skřípe mezi zuby. Všechny názvy stanic TV Prima mají anglický název, byť se jedná o pořady v českém jazyce a také o tvorbu vlastních českých seriálů.

Prima Love, Prima Cool nebo Prima family zavání googlovskou komerčností. Když zadáte do google spojení Prima rodina, vyběhne vám na 6 milionů odkazů. Při Prima family na 24 milionů.

Proč volba těchto názvů? Co asociuje s těmito jmény?

Česká televize – název je zřejmý. Jedná se o veřejnoprávní televizi České republiky. Nova vychází ze zájmů jednoho ze svých zakladatelů, tj. astronomie, a znamená astronomický jev, při němž dochází k výbuchu, který mimo jiné způsobí, že hvězda díky mnohonásobnému zvýšení své jasnosti nádherně září na vesmírné obloze. Nova je název pro televizi, která zazáří na televizním nebi.

K dalším televizím, které jsou dostupné v Česku, jsou například Barrandov – název odpovídá městské části Prahy 5, kde se nacházejí filmové ateliéry. CS mini nebo CS film je zřejmé, že i při použití cizích slov „mini“ a „film“, evokuje název sám o sobě asociativní spojení „český program pro děti“ a „české filmy“. A tak dále.

Proč ne Prima rodina?

Otázkou je, proč Prima nezvolila například název Prima rodina. Jedním z faktorů může být, že když už zvolila předchozí dva názvy v angličtině, chtěla v tomto duchu pokračovat. Proč už v samotném začátku došlo pouze k anglickým názvům?

Dovedli byste vybrat lepší název?

Mohlo dojít třeba jen k samotnému očíslování stanic, podobně jako na programech ČT. Při změnách samotných názvů bych pak zvolila pro Prima love název například Prima L, či Prima (L), jestliže se chtějí stanice vyhýbat slovním spojením s háčky. V případě, že by se nebály českých písmen, pak proč ne Prima Láska.

Pro Prima cool zdá se vhodnější od samého počátku název Bezva Prima, Prima svět, Prima náct, Prima klídek, jestliže má být divácky určený pro mládež a muže.

Pro Prima family je nasnadě zvolit Prima rodina.

Přelaďte si stanici

V neděli ráno si přelaďte set-top-boxy nebo televizory. Automatické vyhledávání najde novou stanici bez obtíží. V případě společných televizních antén je potřeba požádat o přeladění správce domu nebo již nyní je možné kontaktovat nonstop konzultační linku 266 700 800.

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu

  1. Anna says:

    Prima Láska je ještě stupidnější, než Prima Love. Neumím si představit následující rozhovor: ,,Kde to dávají?“ ,,Na Lásce, přepni to, tu máme na pětce“… Takhle člověk řekne ,,na Love“ a je to, dobře se to vyslovuje a je to chytlavé. Nedej bože ten samý rozhovor s Bezva Primou…

Comments are closed.