Glosy

Za internetové pirátství 41 měsíců vězení.

Spread the love
Share

Německý pirát dostal vězení na tři roky a pět měsíců za porušování autorských práv na internetu. Jedná se o nejvyšší hranici trestu, který tento 47letý muž obdržel za nelegální sdílení filmů na webu. A vydělal tak v přepočtu více jak 800 000 dolarů.

V Německu nebyl zatím vysloven těžší trest než na majitele těchto pro Němce notoricky známých stránek. Policie stránky zablokovala už začátkem tohoto roku po té, co několikrát cíleně napadal stránky v různých evropských zemích.

Z čeho plynuly zisky?
Celou částku zhruba 800 000 dolarů získal za provozování reklamy a předplatné na filmy. Jeho online kino bylo nejpopulárnější v německém jazyce a nabízelo více než 10 000 filmů.

V současné době v Německu platí, že rovněž nezákonné sledování online videa, neoprávněné stahování a kopírování, je sic nelegální, ale stále spadá do takové „šedé“ nepostihnutelné zóny, podobně jako u nás. Prozatím.

THR sestavil žebříček deseti filmů, které patří k pirátským špičkám.

  1. Avatar
  2. The Dark Knight
  3. Transformers
  4. Inception (Počátek)
  5. The Hangover
  6. Star Trek
  7. Kick Ass
  8. The Departed
  9. The Incredible Hulk
  10. Piráti z Karibiku: Na konci světa

 

Který z nich máte doma?

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy