líbí-nelíbí,  Václav Havel

Uvolňuje se “blbá” nálada: pojmenujete po Havlovi letiště nebo den v týdnu?

Share
Zdroj: letistevaclavahlava.cz

Aktivisté chtějí pojmenovat po Václavu Havlovi letiště. Pod peticí na internetu, která se nachází zde, je podepsaný Fero Fenič, režisér a producent. Své souhlasné podpisy dalo k této hodině již přes 400 lidí.

Stránka uvádí, že „Václav Havel si zaslouží poctu, která nebude jen formálním uznáním, ale konkrétním odrazem jeho boje za naši svobodu, odkazem, který bude každodenně přítomný nejen součastníkům ale i budoucím generacím.“ Upozorňují, že i v jiných zemích nesou letiště názvy významných osobností, jako Letiště J. F. Kennedyho v New Yorku nebo Letiště Charles de Gaulle v Paříži.

Vtipálkové na internetu uvádějí například, že by po Havlovi pojmenovali den v týdnu. Tomáš Sniper Suchý v diskuzi na facebookovské stránce ČT24 uvádí: „Proč být troškaři… Já bych po něm [po Havlovi] pojmenoval den v týdnu. Pondělí, úterý, středa, čtvrtek, Havel, sobota, neděle.” Jiný fanoušek stránek dodává: “A Havel by byl připojení k víkendu :)”.

Chcete-li připojit svůj podpis k petici pro název letiště po Václavu Havlovi, pak prosím pokračujte zde.

Aktualizace 23. 12. v 10:40 – petici podepsalo již téměř 27 000 lidí!

deallx_728_90_V1_cinema_static

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy