Share

V pondělí proběhla internetem zpráva, že zpěvák Jon Bon Jovi je další na seznamu, který se nedožije letošních Vánoc. Utrpěl zástavu srdce a přestal dýchat.

Byla to však falešná zpráva a zpěvák se obratem ozval, aby vše uvedl na pravou míru. Nechal se vyfotit s lístkem s aktuálním datem a fotografii vyvěsil na Facebooku, odkazující rovněž z jeho stránky na twitteru.

Na fotce je jasně vidět, že stojí před vánočním stromkem a na kusu papíru je napsáno: „Nebe vypadá trochu jako New Jersey, 19. prosinec 2011, 6:00.“

Fanoušci tedy mohou být klidní.

Pověsti o jeho smrti začala šířit webová stránka dailynewbloginternational, která v pondělí uvedla, že zpěvák  byl „prohlášen za mrtvého poté, co ho dnes záchranáři našli v bezvědomí v jeho hotelu Empress.“

Podle falešného poplachu měl utrpět srdeční zástavu. A jak je internet mocný, zpráva se začala lavinovitě šířit dál do celého světa.

Zdá se však, že dailynewbloginternational jen použil příběh o smrti Michaela Jacksona z LA Times z roku 2009, lehce ho poupravil a použil na další celebritu. LA Times skutečně shledal článek z blogu značně podobný svému. Nicméně zástupce LA Times potvrdil, že jejich web nemá s falešnou zprávou nic společného.

Zpěvák se nyní ujímá rovněž herecké role a hraje v romantické silvestrovské komedii. Kapela zažila také úspěšný rok 2011 a jen letos vydělala více než 190 milionů dolarů. Takže další osočování, že by mohlo jít o skrytou reklamu na Jon Bon Joviho se zdá být rovněž neopodstatněné.