Kultura

Putinův polibek: dokumentární film o ambiciózní školačce, která začíná pochybovat…

Spread the love
Share

Dokumentární film Putin’s Kiss, režírovaný Lise Birk Pedersen, v Severní Americe zažije premiéru v rámci festivalu v Sundance. V Americe tak veškerá práva pro premiéru na jejich kontinentě získalo kino Lorber. Světovou premiéru zažil dokument na IDFA.

Není známo, kdy se bude dokument promítat v České republice.

Putinův polibek se zaměřuje na střední třídu. Devatenáctiletá Ruska Máša je členem Naši, politické organizace pro mládež, která je spojená s Kremlem. Ambiciózní Máša se dostane na vrchol Naši a oblíbí si ji ministr pro mládež. Dostane byt, zatímco chodí do školy na Moskevskou státní univerzitu.


Máša však brzy začíná pochybovat o tom, zdali má dále setrvávat v mládežnické organizaci. Její postoj se mění v souvislosti s tím, když radikální odnož v rámci Naši je zodpovědná za útoky proti kritikům samotného Putina. Spřátelí se s Oleg Kashin, novinářkou, která má protichůdné názory než Máša.

Je to dilematický boj, je to ukázání současné Rusi z pohledu „nadšené“ ambiciózní mládeže, která je schopna překračovat hranice morálních hodnot. A kde všude je Rusko schopné překračovat podobné hranice?

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy