Rozhovory se „šikuly a šikulkami“: Malá-velká malířka Veronika

Listopad 27, 2011 in Soutěž

Share

Tento obrázek mnozí z Vás znají. Získal cenu v naší soutěži pro šikulky a šikuly ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora. Obrázek vzal u srdce celou redakci, a to jsme ještě ani netušili, že zde došlo k drobnému věkovému nedorozumění, které nás ještě více fascinovalo.

Veronika Sýkorová vystavila na našich stránkách svůj úžasný výtvarný kousek sice ve svých jedenácti letech, ale (!) namalovala ho mnohem dříve. Již v devíti letech! To je naprosto neuvěřitelné, a proto jsme velice hrdi, že právě takový obrázek od tak talentované slečny mohl být součástí naší soutěže.

Obrázek vznikl v rámci výtvarného kroužku při Základní umělecké škole v Chrudimi. Kočkovitou šelmu si zvolila na základě zadaného téma: „Namaluj africké zvíře“.

Do ZUŠ začala chodit od první třídy na doporučení paní učitelky z mateřské školy.

Opravdu zdařilé kusy se vystavují v muzeu v Chrudimi spolu s ostatními obrazy žáků ZUŠ. Umělecká škola prezentuje práce svých malých malířů pravidelně každý rok.

Veronika Sýkorová nám řekla, že tento obraz je co do rozměrů jejím největším dosud namalovaným – je ve formátu A1 (841 x 594 mm).

Výtvarný kroužek při ZUŠ mladou slečnu prý vždycky bavil. My musíme přiznat, že to je na citu ztvárnění a umělecké kvalitě rozhodně vidět. Není proto divu, že její práce získávají obdiv jak od paní učitelky ze základní školy, tak od paní učitelky z výtvarného kroužku. Rodiče mají pochopitelně velkou radost, dceru podporují a vybrané obrazy po té doma vystavují zarámované za sklem.

A co si přeje Veronika pod stromeček? „Moc ráda bych dostala nějaké opravdu dobré pastelky a další věci na vyrábění. Strašně ráda totiž něco vytvářím a maluju. Kromě malování ještě hraju na klávesy, sopránovou, příčnou a altovou flétnu a také chodím na kroužek keramiky. Pořád něco dělám, baví mě to. Jak přijdu ze školy, už zase něco dělám. Děda je včelař a já jsem z jeho drátků udělala náramky. Ráda taky sportuju. Jezdíme třeba s taťkou do lanového parku, svištíme to po bobové dráze, plaveme, potápíme se a spoustu dalších věcí. Každý rok mám se svou sestrou ještě koncert při ZUŠ. Dřív jsem taky chodila hrát nemocným dětem do nemocnice a starým lidem do domova důchodů. Zařídila to paní učitelka ze školy, která s námi také uspořádala koncert pro postižené děti ve Slatiňanech.

Mamce se strašně moje obrázky líbí. A když hrajeme se sestrou na flétnu nebo klávesy, tak na ni vidím, jakou má radost. Taky chtěla chodit do ZUŠ, ale jako dítě nemohla.“

 

sestry

Veronika se sestrou Anetkou

Anetky vystavovaný kousek v soutěži pro šikulky

 

Veronika má mladší sestru Anetku, která je také velmi šikovná a rovněž navštěvuje hudební a keramický kroužek při chrudimské ZUŠ. Vystavovala i v naší soutěži práci z keramického kroužku.

 

STAŇTE SE FANOUŠKY NAŠICH FACEBOOKOVSKÝCH STRÁNEK NEBO STRÁNEK NA TWITTERU – VŠECHNY AKTUÁLNÍ INFORMACE MÁTE VŽDY PO RUCE.

Rozhovory se „šikuly a šikulkami“: Malá-velká malířka Veronika

Komentáře

    1. […] Metafora. Obrázek vzal u srdce celou redakci, a to jsme ještě ani netušili, že […] Celý článek « Zemřel Jiří Bažant, který napsal Starce na chmelu a skládal pro Gotta […]

Rozhovory se „šikuly a šikulkami“: Malá-velká malířka Veronika

1 Trackback